foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy procesor graficzny ARM Immortalis

ARM zaprezentował swój najnowszy flagowy procesor graficzny – ARM Immortalis Jest to układ, który zaoferuje sprzętowy ray tracing. Jest to pierwszy taki procesor tej firmy.

Przedstawiony światu Immortalis-G715 obiecuje 15-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią generacją procesorów graficznych premium Mali. Poprawa wydajności jest wynikiem ulepszeń architektury i projektu, który może pomieścić do 16 rdzeni.
Wcześniej ARM oferował już wsparcie dla programowego ray tracingu z zeszłorocznym Mali-G710. Teraz jednak, wg firmy, Immortalis-G715 zapewni 300-procentową poprawę wydajności ray tracingu dzięki dedykowanemu sprzętowi.
Czy to przełoży się w najbliższym czasie na jakąś aplikację mobilną z ray tracingiem, trudno powiedzieć. Ponieważ tworzenie gier jest kosztowne, większość programistów stara się, aby ich projekty można było uruchamiać na jak największej liczbie urządzeń. W najbliższej przyszłości bardziej prawdopodobne jest, że Immortalis-G715 wykaże swoją zaletę przy uruchamianiu funkcji Variable Rate Shading. VRS to technologia, w której procesor graficzny „skupia się” na renderowaniu części sceny, które wymagają najwięcej szczegółów. ARM twierdzi, że odnotował poprawę liczby klatek na sekundę o 40 procent w niektórych grach dzięki swojej technologii.
Korzystając z okazji ARM zaprezentował dziś dwa inne procesory graficzne: Mali-G715 i Mali-G615. Oba zawierają technologię VRS zaimplementowaną w ich droższym rodzeństwie, ale nie oferują ray tracingu i oferują mniej rdzeni co oczywiście przekłada się na niższą wydajność.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube