foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amazon otwiera centrum badań nad sieciami kwantowymi

Od dłuższego czasu kilka dużych firm, takich jak IBM i Google, pracuje nad projektami obliczeń kwantowych. Do grupy tej dołączył też Amazon, który w ubiegłym roku otworzył AWS Center for Quantum Computing. Firma już od 2019 roku za pośrednictwem Amazon Web Services oferuje obliczenia kwantowe. Teraz dzięki nowemu centrum obliczeniowym rozszerza swój zakres działania. Docelowo chce przy pomocy swojego centrum stworzyć sieć kwantową.

Podobnie jak w przypadku obliczeń kwantowych, sieci kwantowe tak naprawdę dopiero raczkują. Prawdopodobnie minie jeszcze kilka lat, zanim naukowcy zaczną w pełni wykorzystywać technologię kwantową, a ponieważ Amazon ma więcej zasobów niż większość, inwestuje w tym obszarze, by w przyszłości zyskać przewagę rynkową.
Amazon zauważa, że sieci kwantowe będą w stanie łączyć urządzenia kwantowe za pomocą pojedynczych fotonów, a nie wiązek laserowych (które są wykorzystywane w nowoczesnej komunikacji optycznej). Jednak wraz z udostępnianiem różnych możliwości sieci kwantowych, pojawiają się przeszkody, które trzeba pokonać, by móc korzystać z pojedynczych fotonów. Mechanika kwantowa ogranicza wzmocnienie pojedynczego fotonu, co ogranicza zasięg sieci. "Ponadto słabość pojedynczych fotonów komplikuje ich połączenie z dzisiejszymi kwantowymi urządzeniami obliczeniowymi" - napisali na blogu naukowcy Z CQN Denis Sukachev i Mihir Bhaskar.
Naukowcy w centrum Amazona będą pracować nad nowymi technologiami, takimi jak wzmacniacze kwantowe i przetworniki, aby umożliwić tworzenie globalnych sieci kwantowych. Będą opracowywać sprzęt, oprogramowanie i aplikacje dla sieci kwantowych.
Wśród potencjalnych zastosowań sieci kwantowych jest "umożliwienie globalnej komunikacji chronionej przez kwantową dystrybucję klucza z poziomami prywatności i bezpieczeństwa, które nie są osiągalne przy użyciu konwencjonalnych technik szyfrowania", napisali Sukachev i Bhaskar. "Sieci kwantowe zapewnią również potężne i bezpieczne serwery kwantowe w chmurze, łącząc się ze sobą i wzmacniając możliwości poszczególnych procesorów kwantowych".

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube