foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kamery odtwarzające dźwięk z wibracji

Naukowcy z Carnegie Mellon University opracowali system kamer, który może wykrywać i rejestrować wibracje dźwiękowe z dokładnością, która umożliwia odtworzenie dźwięku bez stosowania mikrofonu.

Zespół z Instytutu Robotyki Szkoły Informatyki CMU (RI) zbudował system, który korzystając z dwóch kamer i lasera może wykryć "szybkie wibracje powierzchniowe o niskiej amplitudzie", których ludzkie oko nie widzi. Zbudowany przez naukowców system zawiera zwykłe kamery, a nie specjalistyczne przetwarzające obraz z dużą prędkością, które używano we wcześniejszych badaniach. Specjalny algorytm porównuje wzory plamek uchwycone przez specjalnie skonstruowany mechanizm przesłony i migawek. Wykorzystuje różnice między wzorcami do obliczania wibracji i odtwarzania dźwięku. Wzór plamki (który w tym przypadku jest tworzony przez laser) odnosi się do zachowania spójnego światła w przestrzeni po odbiciu od szorstkiej powierzchni. To zachowanie zmienia się, gdy powierzchnia wibruje. Zwijana migawka szybko skanuje obraz od jednego końca do drugiego, podczas gdy główna migawka rejestruje cały obraz w tym samym czasie.
Naukowcy twierdzą, że byli w stanie wyizolować dźwięk gitar, które były odtwarzane jednocześnie. Twierdzą, że ich system był w stanie obserwować worek chipów i wykorzystywać wychodzące z niego wibracje do rekonstrukcji dźwięku emitowanego przez pobliski głośnik o wyższej wierności niż w przypadku wykorzystania mikrofonu optycznego.
Istnieje wiele potencjalnych zastosowań dla tej technologii. Naukowcy sugerują na przykład, że system może monitorować wibracje maszyn w fabryce, aby szukać oznak problemów. Inżynierowie dźwięku mogą również odizolować dźwięk od instrumentu, aby poprawić miks. Zasadniczo może to pomóc w wyeliminowaniu hałasu otoczenia z nagrań audio. No i oczywiście to, o którym nikt głośno nie mówi – szpiegostwo.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube