foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Korea Południowa ma swój własny transport orbitalny

Korea Południowa właśnie zrobiła ważny krok w kierunku stania się krajem kosmicznym. Kraj z powodzeniem, przy pomocy wyprodukowanej w kraju rakiety umieścił na orbicie satelitę. 200-tonowy pojazd Nuri Koreańskiego Instytutu Badań Kosmicznych (znany również jako Korea Space Launch Vehicle-II) przewiózł zarówno działającego satelitę, jak i manekina na orbitę na wysokości 700 km.

Ten lot był długo oczekiwany. Korea Południowa po raz pierwszy wystrzeliła satelitę na orbitę w 2013 roku, ale zrobiła to przy pomocy rakiety zaprojektowanej i zbudowanej wspólnie z Rosją. Samodzielnie zaprojektowana przez Koreańczyków Nuri nie miała łatwej drogi. Wstępny start testowy w październiku 2021 r. wyniósł atrapę satelity w kosmos, ale awaria zbiornika utleniacza doprowadziła do przedwczesnego wypalenia, które uniemożliwiło pozostanie satelity na orbicie.
Udany lot to tylko pierwszy krok w ekspansji Korei Południowej dziedzinie lotów kosmicznych. Urzędnicy planują już kolejne cztery starty testowe Nuri w latach 2023-2027, a testowy ładunek weryfikacyjny pomoże przetestować komponenty dla większej liczby misji satelitarnych, w tym satelitów obserwacyjnych do monitorowania Korei Północnej. Długoterminowe plany obejmują potężniejszą rakietę, a także bezzałogowy lądownik księżycowy, który miałby odbyć swoje pierwsze loty testowe na początku 2030 roku.
Udany test rakiety umożliwił Korei Południowej dołączenie do grupy kilku zaledwie krajów, które mają możliwość lotów kosmicznych, w tym USA, Rosji, Chin, Francji, Indii i Japonii. Pomaga to Korei Południowej zmniejszyć zależność od amerykańskich satelitów i rakiet, w tym Falcona 9 firmy SpaceX.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube