foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google chce stosować komendy głosowe nie tylko w telefonach

Komendy głosowe wprowadzone przez Google pozwalające na interakcję z inteligentnym asystentem Androida są bardzo chętnie stosowane przez wielu użytkowników smartfonów. Wiele aplikacji korzysta z nich ułatwiając sterowanie programami i funkcjami dostępnymi w tym systemie. Teraz Google chce by takie komendy można było wykorzystywać również na innych platformach.

Do tej pory Asystent działał głównie na smartfonach. Korzystanie z komend głosowych poza nimi, na smartwatchu, telewizorach i innych urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Google było ograniczone. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki, sam korzystam z telewizora, w którym poprzez komendy głosowe można wyszukiwać programy, przeglądać YouTube itp. Nigdzie jednak te komendy nie są tak zaawansowane jak na smartfonach. I to chce zmienić Google, zdając sobie jednak sprawę, że wymaga to zmian w opracowywanej przez wiele lat strukturze działań konwersacyjnych. Firma zaczęła więc od rozszerzenia struktury App Actions, by była bardziej pomocna dla całego ekosystemu Androida i stopniowo wycofuje stare procesy.
Jednocześnie Google integruje App Actions na wszystkich platformach opartych na Androidzie, w tym na platformach motoryzacyjnych i urządzeniach do noszenia. Asystent może teraz wskazać odpowiednie aplikacje dla danego polecenia, nawet jeśli nie podasz nazwy aplikacji lub gdy szukasz odpowiedniego oprogramowania w sekcji "Wszystkie aplikacje" na Pixel 6. A jeśli nie dysponujemy aplikacją niezbędną do wykonania polecenia, trafimy na odpowiednią stronę sklepu Google Play. Pomogą to programistom, oczywiście zwiększając popyt na ich aplikacje, ale pomoże również skupić się użytkownikom na wykonywaniu zadań, a nie na tworzeniu dokładnej frazy, która jest potrzebna do jego wykonania.
Deweloperzy będą mieli silną motywację do korzystania z nowszej technologii. Google rozpocznie działania konwersacyjne w czerwcu 2023 r. i planuje "wyłączyć" funkcje, takie jak analityka konsoli. Dodatkowy rok da producentom aplikacji czas na poznanie nowych narzędzi w aplikacji i odejście od wcześniej stosowanych rozwiązań.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube