foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Lightyear 0

Startup EV Lightyear zadebiutował w ubiegłym tygodniu swoim pierwszym pojazdem zasilanym energią słoneczną. Jest to elegancki sedan o nazwie Lightyear 0. Prototyp tego pojazdu zaprezentowano w 2019 roku, i jak twierdzą Ci, którzy go wtedy widzieli, niewiele się zmieniło. Jest to niekonwencjonalna hybryda wyposażona zarówno w konwencjonalny akumulator EV o pojemności 60KWh, jak i w panele słoneczne na dachu, masce i klapie.

Za każdym razem, gdy samochód jest wystawiony na działanie słońca, panele solarne ładują się – bez względu na to, czy samochód jedzie, czy stoi zaparkowany. Nie oznacza to jednak, że energia słoneczna służy do zasilania pojazdu. To jest raczej wspomaganie układu zasilania. Aby pojazd mógł poruszać się na długich dystansach musi korzystać z energii magazynowanej w akumulatorach. Panele słoneczne mogą zapewnić jazdę na dystansie 70 km, podczas gdy zasięg EV wynosi 624 kilometry. Ale kierowcy, którzy będą wykorzystywać Lightyear 0 na krótkim dystansie ten samochód może być bardzo ekonomiczny – nie będą płacić za paliwo. Według projektantów, osoby dojeżdżające codziennie do pracy na dystansie 35 km, mogą jeździć ich pojazdem przez 2 miesiące bez konieczności ładowania – na terenie Holandii, skąd pochodzi startup. Kierowcy w bardziej słonecznym klimacie mogą jeździć jeszcze dłużej. Firma twierdzi, że Słońce może zapewnić pojazdowi zasięg od 5.950 km do nawet 11 tysięcy kilometrów.
Trzeba jednak pamiętać, że właściciele tego samochodu będą musieli przejechać naprawdę dużo kilometrów, by wydatek im się zwrócił. Lightyear 0 ma kosztować 250 tysięcy euro, a firma chce ich wyprodukować tylko 946 sztuk. Już planuje produkcję tańszej wersji samochodu, już zaprezentowano jego prototyp. Według planów ma on kosztować trochę ponad 31 tysięcy euro. I to już brzmi ciekawie. Jeśli plany się powiodą produkcja tej wersji samochodu zostanie uruchomiona w 2025 roku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube