foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dyson potajemnie pracuje nad robotami do prac domowych

Kto z nas nie marzył o robocie, który zastąpi nas w codziennych nudnych obowiązkach domowych. Jak się okazuje, jest firma – Dyson – która ma cały dział zajmujący się projektowaniem robotów wykonujących prace domowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że dział ten pracuje nad projektami w tajemnicy.

Dopiero niedawno firma pochwaliła się swoimi planami w tym zakresie, nie wyszczególniła jednak żadnego z opracowywanych przez siebie robotów. Wiele z nich wygląda jak zwykłe ramiona przystosowane do wykonywania specjalistycznych prac domowych, takich jak czyszczenie i sprzątanie. Jeden z nich wydaje się być zaprojektowany do odkurzania fotela, wcześniej szczegółowo mapując jego kształt.
Inny robot odkłada naczynia a przynajmniej umieszcza je w suszarce, podczas gdy inny chwyta pluszowego misia, prawdopodobnie sprzątając po dziecku. Dyson zaprezentował również "Laboratorium Percepcji", które dotyczyło zrobotyzowanych systemów wizyjnych, wykrywania otoczenia i mapowania ludzi za pomocą czujników, kamer i systemów termowizyjnych.
Firma obecnie rekrutuje nowych pracowników, szukając około 700 inżynierów, co prawdopodobnie jest jednym z powodów, dla których Dyson zdecydował się pochwalić laboratorium (zlokalizowane na lotnisku Hullavington w Wiltshire w Wielkiej Brytanii) po tym jak utrzymywał je w tajemnicy.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube