foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Microsoft Project Volterra

Na dorocznej konferencji deweloperów Microsoft zazwyczaj nie prezentuje nowego sprzętu. Pomimo działu zajmującego się projektowaniem i produkcją akcesoriów komputerowych, ciagle głównym biznesem firmy jest oprogramowanie. Niemniej, podczas Build 2022 firma znalazła czas, by zaprezentować Project Volterra, komputer zaprojektowany dla programistów, który ma im pomóc tworzyć aplikacje ARM, które wykorzystują sztuczną inteligencję.

Chociaż nie ujawniono wszystkiego o tym projekcie wiadomo, że komputer będzie wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon z dedykowaną jednostką przetwarzania neuronowego lub NPU. Microsoft zapowiedział, że komponent zapewni "najlepszą w swojej klasie" moc obliczeniową i wydajność sztucznej inteligencji.
Procesor neuronowy nie jest czymś, co możemy spotkać w zwykłych komputerach. Takie układy są znacznie bardziej powszechne w telefonach, w których pomagają oszczędzać energię baterii, realizując zadania uczenia maszynowego z procesora. Ale dzięki układom takim jak M1 firmy Apple, w tym wbudowanym NPU, stają się one coraz bardziej powszechne i to jest przyszłość, na którą Microsoft chce być przygotowany, gdy już ona nadejdzie.
"Ponieważ spodziewamy się, że NPU będą wbudowane w większość, jeśli nie we wszystkie przyszłe urządzenia komputerowe, chcemy ułatwić programistom wykorzystanie nowych możliwości, wprowadzając obsługę NPU do kompleksowej platformy Windows" - powiedział Panos Panay, dyrektor ds. Produktów Microsoft.
Wraz z Volterrą Microsoft chce dodać obsługę systemów NPU w systemie Windows. Firma poinformowała również, że narzędzia programistyczne, takie jak Visual Studio 2022 i Windows Terminal, wkrótce będą działać natywnie na sprzęcie ARM. Wszystko to sugeruje, że firma jest bardziej niż kiedykolwiek chętna, by skłonić programistów do programowania natywnych aplikacji ARM dla systemu Windows.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube