foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Z problemami, ale udało się - Boeing dokuje do ISS

Starliner Boeinga z powodzeniem dotarł i zadokował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To ważny krok w kluczowym locie testowym, który miał określić, czy pojazd jest gotowy do misji załogowych.

Bezzałogowy statek kosmiczny Boeinga wystartował z korpusu rakiety United Launch Alliance Atlas V z Przylądka Canaveral. Przez ponad 25 godzin leciał by dotrzeć do orbitującego nad Ziemia laboratorium.
Pierwszą próbę dotarcia do ISS Starliner podjął w grudniu 2019 roku, ale z powodu problemów z oprogramowaniem nie osiągnął swojego celu. W sierpniu ubiegłego roku Boeing musiał zrezygnować z planów startowych z powodu problemu z zaworami statku kosmicznego, i to opóźniło kolejne testy prawie o rok.
Chociaż obecny test - Orbital Flight Test-2 - zakończył się sukcesem, nie obyło się bez problemów. Jak donosi The Washington Post, dwa z 12 głównych silników uległy awarii wkrótce po starcie, a krótko potem błąd działania zgłosił system kontroli temperatury. Proces dokowania został również opóźniony o ponad godzinę, ponieważ zespół naziemny zgłosił problemy z oświetleniem. Wystąpił również problem z mechanizmem dokowania statku kosmicznego i musiał on wycofać kołnierz łączący pojazd ze stacją przed ponowną próbą połaczenia.
Boeing powiedział, że główne silniki Starlinera zawiodły z powodu spadku ciśnienia w komorze steru strumieniowego, ale na razie nie wiadomo co go spowodowało. Wiceprezes firmy Mark Nappi wyjaśnił, że ponieważ silniki znajdują się w module serwisowym, który jest odrzucany podczas lotu powrotnego, Boeing może nigdy nie znaleźć dokładnej przyczyny. Mimo to NASA i firma planują zbadać inne problemy, które wystąpiły, aby znaleźć ich przyczynę i wyeliminować ryzyko ich wystąpienia w przyszłości.
Starliner pozostanie zadokowany do ISS przez następne pięć dni, po czym ruszy w podróż powrotną by wyladowac na pustyni w Nowym Meksyku. Jeśli statek kosmiczny z powodzeniem powróci na Ziemię, Boeing może wysłać astronautów na orbitę jeszcze tej jesieni.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube