foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kindle w końcu obsłuży epub

Epub to najpopularniejszy format książek elektronicznych. W 2007 roku zastąpił on format Open eBook jako standard stosowany przez Digital Publishing Forum. Niestety, dla użytkowników czytników Amazona, był on niedostępny, z prostej przyczyny – oprogramowanie czytników Kindle nie obsługiwało go. W końcu jednak, po 15 latach gigant sprzedaży onlinowej umożliwi otwieranie książek zapisanych w tym formacie na swoich czytnikach.

Nie jest to oczywiście prosta operacja wgrania książki i jej otwarcie. Co prawda użytkownik tak to widzi ze swojego poziomu, ale w praktyce wygląda to tak, że oprogramowanie Kindle przekonwertowuje epub do formatu, który można otworzyć na czytniku. Aktualizacja oprogramowania, która umożliwi taka operację na każdym czytniku Amazona ma być udostępniona pod koniec tego roku.
Na pierwszy rzut oka zmiana nie wydaje się wielka, ale w rzeczywistości rozwiązuje problem od wielu lat utrzymujący się w branży ebooków. Amazon Kindle Store jest największym sprzedawcą książek elektronicznych epub jest najczęściej używanym formatem ebooków. Ponieważ do tej pory urządzenia Kindle nie mogły odczytać tego formatu, właściciele Kindle, musieli ręcznie konwertować książki elektroniczne do formatu bardziej przyjaznego dla Amazona, np. za pomocą aplikacji takiej jak Calibre.
Kolejną nadchodzącą zmianą jest to, że Kindle w końcu straci możliwość obsługi MOBI, starszego francuskiego formatu plików, który przez pewien czas był zastrzeżonym formatem ebooka Amazon. W 2005 roku Amazon przejął firmę Mobipocket, a następnie zmienił nazwę MOBI na AZW. Nadchodząca aktualizacja dotyczy tylko nowych e-booków.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube