foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Europa podobna do Grenlandii – tam może być życie

Astronomowie cały czas szukają życia w otaczającym nasz Wszechświecie. Część z nich szuka go daleko, bardzo daleko, a część bierze pod lupę obiekty znajdujące się w naszym układzie słonecznym. Ostatnie badania geograficzne pokazują, że prawdopodobieństwo powstania życia na Europie, księżycu Jowisza, jest większe, niż do tej pory zakładano.

Naukowcy odkryli podobieństwa pomiędzy podwójnymi grzbietami na powierzchni księżyca Jowisza a odpowiednikami na mniejszą skalę na Grenlandii. Ponieważ grzbiety Grenlandii zostały utworzone przez podpowierzchniową wodę, która ponownie zamarzła, może to sugerować, że ich odpowiedniki na Europie uformowały się w ten sam sposób. To z kolei wskazywałoby na duże ilości ciekłej wody niezbędnej do podtrzymania życia podobnego do tego na Ziemi.
Cechy geograficzne są nie tylko powszechne na Europie, ale są na tyle duże, że kieszenie wodne w tych grzbietach byłyby porównywalne pod względem wielkości do jeziora Erie w Ameryce Północnej. Byłyby również stosunkowo płytkie (około 500 metrów), co może świadczyć o obecności substancji chemicznych, które mogłyby pomóc w tworzeniu życia.
Na Europie nadal nie ma bezpośrednich oznak życia i może ich nie być przez długi czas. NASA wystrzeliwuje sondę Europa Clipper w 2024 roku, ale wiadomo, że nie osiągnie ona orbity do 2030 roku. Mimo to porównanie z Grenlandią wzmacnia argumenty przemawiające za badaniem czwartego co do wielkości księżyca Jowisza. Sugeruje to, że przynajmniej niektóre warunki są dobrze dostosowane do życia, nawet jeśli czynniki takie jak ekstremalne zimno ograniczają taką możliwość.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube