foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amazon szykuje się do realizacji Projektu Kuiper

Jeff Bezos idąc za przykładem Elona Muska chce zaistnieć na rynku dostawcy Internetu z kosmosu. W ramach projektu Kuiper chce wysłać swoje satelity na orbitę, by stamtąd oferować dostęp do sieci. By zrealizować swoje przedsięwzięcie Amazon zawarł umowy z kilkoma firmami na 83 starty, podczas których wyniesione zostaną satelity.

Firmy, które znalazły się wśród „wybrańców” to: Arianespace, ULA i jej bliski sojusznik Blue Origin. To one w ciągu najbliższych pięciu lat wyniosą Amazona w kosmos. Podpisane umowy zapewnią firmie umieszczenie na orbicie naszej planety większość z 3 236 satelitów. Podobno jest to największa komercyjna „kosmiczna umowa” jaką do tej pory podpisano.
ULA zapewni najwięcej startów, z 48 rakietami Atlas i Vulcan Centaur przenoszącymi satelity na orbitę. Z kolei Ariane 6 Arianespace dostarczy satelity podczas 18 startów. Najmniej startów ma zapewniony Blue Origin, która tylko 12 razy na pokładzie New Glenn wyniesie satelity Amazona. Kiedy dokładnie nastąpią starty nie wiadomo, ale Amazon spodziewa się, że pierwsze dwa prototypowe satelity pojawią się na orbicie jeszcze w tym roku.
Jeśli Amazon ma być konkurencją dla Starlink potrzebuje gwarancji, że jego konstelacja satelitarna wystartuje w odpowiednim czasie. SpaceX rozmieścił już ponad 2 300 swoich satelit a w planach ma pokrycie nieba aż 30 000, by zaoferować zasięg na całym świecie. Podpisane umowy pozwalają Amazonowi skupić się na przygotowaniu Projektu Kuiper do działania i oszczędzić upokorzenia polegającego na poproszeniu swojego głównego rywala SpaceX o pomoc w umieszczeniu satelit na orbicie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube