foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ekipa SpaceX

SpaceX nie tylko uruchomił pierwszy całkowicie cywilny lot kosmiczny, ale wkrótce chce być pierwszą firmą, która zaoferuje komercyjne spacery w kosmosie. Na początek planowane są trzy loty, z których pierwszy planowany jest na czwarty kwartał tego roku.

Program nazwany został Polaris, a pierwszy lot Polaris Dawn. Zespół zajmujący się przygotowaniem pierwszego lotu ma też na celu osiągnięcie najwyższej w historii orbity okołoziemskiej, na której przeprowadzone zostaną badania zdrowotne oraz testy komunikacji laserowej stosowanej przez sieć satelit Starlink. Na pokładzie promu, załogę mają obsadzić weterani podróży kosmicznych oraz dwóch głównych inżynierów SpaceX Anna Menon i Sarah Gillis. Rola Menon na pokładzie jest też symboliczna. Jej mąż Anil został wybrany na astronautę NASA, ale prawdopodobnie to jego żona będzie pierwsza, która poleci w kosmos. To pokazuje, że firmy prywatne zaczynają wyprzedzać NASA w lotach kosmicznych.
SpaceX przygotowując się do turystyki kosmicznej musi rozwiązać szereg problemów. Trzeba opracować skafandry kosmiczne niezbędne do spacerów w próżni, sprawdzić funkcjonowanie statku przy opuszczaniu pokładu przez część załogi itp. Zespół nadzorujący Polaris Dawn nie zadecydował jeszcze ilu członków załogi wyjdzie na zewnątrz. Znając wcześniejsze doświadczenia SpaceX możemy się spodziewać po drodze kilku niepowodzeń, ale też inżynierowie zatrudnieni przez Muska pokazali, że potrafią sobie z nimi radzić i wyciągać wnioski z porażek.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube