foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Teleskop Jamesa Webba już działa

Nie tak dawno cały światek naukowców zajmujących się kosmosem z uwagą śledził wyniesienie w kosmos nowego teleskopu. James Webb ma nam dostarczać wiele nowych informacji, których do tej pory pracujący teleskop Hubbla nie mógł zarejestrować. W końcu nowy „przyrząd optyczny” po zakotwiczeniu w odpowiednim miejscu zaczął przesyłać pierwsze zdjęcia.

Jako pierwsze, przesłał zdjęcia gwiazdy wykonane przy użyciu 18 segmentów głównego zwierciadła. Zestawiono ją w mozaikę, która pozornie wygląda na losową kolekcję rozmytych kropek, ale dokładnie tego oczekiwał zespół misji. Zdjęcia pomogą naukowcom zakończyć długotrwały proces ustawiania lustra przy użyciu kamery bliskiej podczerwieni (NIRCam) teleskopu. Pierwsza faza jest prawie ukończona.
Wizualizacja sfotografowanej gwiazdy pochodzi z 25-godzinnej obserwacji, którą Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba obserwował z 156 różnych pozycji gromadząc 1560 obrazów za pomocą czujników NIRCam. Zespół astronomów sterujący teleskopem stworzył mozaikę, wykorzystując sygnaturę każdego segmentu lustra w pojedynczej ramie. Artefakty wizualne powstają w wyniku używania kamery na podczerwień w temperaturach znacznie wyższych od zimnych warunków, jakich teleskop będzie potrzebował do obserwacji naukowych. A to, co widzimy na zdjęciu, nie jest całą mozaiką — migawka w pełnej rozdzielczości ma ponad dwa gigapiksele.
NASA zapewniła rzadki, rzeczywisty wgląd w JWST w akcji. Agencja dostarczyła „selfie” z lustra głównego (środkowego) stworzonego przez soczewkę z kamery NIRCam. To również jest niewyraźne, ale oferuje cenne spojrzenie na w pełni rozmieszczone lustro i pomaga wyjaśnić znaczenie wyrównania obrazu.
Naukowcy spodziewają się pierwszych przydatnych naukowo obrazów z JWST latem. Specjaliści liczą, że te zdjęcia będą znacznie bardziej ekscytujące, zwłaszcza że zaczną dostarczać przebłyski wczesnego wszechświata.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube