foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Inteligentny, wielofunkcyjny układ scalony, zabezpieczający odciski palców

Firma Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider zaawansowanej technologii półprzewodnikowej, przedstawiła dziś nowy układ scalony S3B512C, zabezpieczający odciski palców oraz wyposażony w ulepszone funkcje w zakresie bezpieczeństwa. Nowe rozwiązanie posiada certyfikaty EMVCo i Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 6+. Działa także zgodnie z najnowszymi specyfikacjami Mastercard Biometric Evaluation Plan Summary (BEPS) dla biometrycznych kart płatniczych.

Układ scalony S3B512C łączy czujnik odcisków palców oraz rozwiązania Secure Element i Secure Processor, zapewniając dodatkową warstwę uwierzytelniania i gwarantując bezpieczeństwo kart płatniczych – mówi Kenny Han, vice president of System LSI marketing w firmie Samsung Electronics. Układ S3B512C jest przeznaczony przede wszystkim do kart płatniczych, ale może być również wykorzystywany w kartach, które wymagają zaawansowanych uwierzytelnień – w identyfikatorach studentów lub pracowników, kartach członkowskich, czy kartach umożliwiających dostęp do budynków. 

Najnowszy zabezpieczający układ scalony to pierwsze w branży rozwiązanie typu all-in-one z chipem zabezpieczającym, które pozwala na odczyt informacji biometrycznych z wykorzystaniem czujnika odcisków palców. Dodatkowo układ ten przechowuje i uwierzytelnia zaszyfrowane dane za pomocą odpornego na manipulacje rozwiązania Secure Element, oraz analizuje i przetwarza dane wykorzystując rozwiązanie Secure Processor. Te trzy funkcje, zintegrowane w jednym chipie układu S3B512C umożliwią producentom kard kredytowych zmniejszenie liczby potrzebnych chipów, a także optymalizację procesów związanych z produkcją biometrycznych kart płatniczych.

Zastosowanie nowego układu scalonego w biometrycznych kartach płatniczych to szansa na szybsze i bezpieczniejsze transakcje. Uwierzytelnienie biometryczne sprawia, że PIN wprowadzany na klawiaturze nie jest potrzebny. Takie rozwiązanie zapobiega także nieuczciwym transakcjom dokonanym przy użyciu zgubionych lub skradzionych kart, ponieważ tożsamość posiadacza karty weryfikowana jest za pomocą jego unikalnego odcisku palca.

Zaszyfrowane dane dotyczące odcisków palców są przechowywane w SE, które otrzymało uznawane na całym świecie certyfikaty EMVCo i CC EAL 6+. W celu bezpiecznej i dokładnej weryfikacji tożsamości użytkownika, nowy układ scalony został wyposażony w zastrzeżony algorytm uwierzytelniania odcisków palców oraz rozwiązanie Secure Processor, które wyodrębnia i analizuje unikalne cechy odcisku palca umieszczonego na czujniku. Ponadto, technologia zapobiegająca fałszowaniu, zastosowana w chipie, stoi na straży zabezpieczeń systemu i udaremnia wszelkie próby ich omijania przez zastosowanie nieuprawnionych metod, takich jak wykorzystanie sztucznych odcisków palców.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube