foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Samolot FedEx

Odrzutowce FedEx mogą wkrótce zostać wyposażone w broń defensywną. Raport NBC News i Reuters wskazuje, że firma zwróciła się do Federalnej Administracji Lotnictwa o pozwolenie na wyposażenie przyszłej floty samolotów Airbus A321-200 w przeciwrakietowy system laserowy. Proponowany sprzęt zakłócać ma śledzenie pocisków naprowadzających na ciepło, kierując energię lasera podczerwonego w kierunku nadlatujących pocisków.

Firma kurierska argumentuje swój wniosek wskazując na „kilka” zagranicznych incydentów, w których atakujący użyli przenośnych systemów obrony przeciwlotniczej przeciwko samolotom cywilnym. Chociaż nie było konkretnych przykładów, NBC wskazał, że Iran zestrzelił ukraiński samolot pasażerski w styczniu 2020 r. (podobno z powodu pomylenia odrzutowca z pociskiem manewrującym) i malezyjskiego lotu zestrzelonego przez wspieranych przez Rosję ukraińskich separatystów w lipcu 2014 r.
To nie pierwsza podejście FedEx-u do tego pomysłu. Firma po raz pierwszy złożyła wniosek o system laserowy w październiku 2019 r. FAA jest gotowa go zatwierdzić, ale zaproponowała „specjalne warunki”, po spełnieniu których lasery będą mogły wejść do użytku. System wymagałby zabezpieczeń w razie awarii, aby zapobiec aktywacji na ziemi i nie mógłby wyrządzić szkód żadnemu samolotowi ani ludziom.
Koncepcja włączenia środków zaradczych nie jest całkowicie nowa. Niektóre amerykańskie samoloty komercyjne używały systemów przeciwrakietowych już w 2008 r. W tym samym czasie FedEx pomógł przetestować system defensywny Northrop Grumman. Izraelski El Al używa systemów antyrakietowych od 2004 roku. Plany FedEx byłyby jednak czymś nowym w przypadku firmy kurierskiej. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby więcej samolotów komercyjnych poszło w ich ślady, nawet jeśli ryzyko ataków pozostaje stosunkowo niskie.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube