foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wyświetlacze OLED można będzie produkować w domu

Jednym z najdroższych elementów w urządzeniach elektronicznych jest wyświetlacz. To oznacza, że każde jego uszkodzenie pociąga za sobą koszt, z którym trzeba się liczyć. Ale już niedługo być może będziemy mogli samodzielnie wykonać nowy ekran i zastąpić nim uszkodzony.

Naukowcy z University of Minnesota Twin Cities opracowali, wg. nich pierwszy w pełni wydrukowany w 3D elastyczny wyświetlacz OLED. To oznacza, że teoretycznie nie musimy polegać na panelach produkowanych w dużych, odległych fabrykach, aby budować lub naprawiać swoje gadżety.
Nowe podejście łączy dwie metody drukowania 3D, aby wydrukować sześć warstw potrzebnych do funkcjonalnego wyświetlacza. Zespół wykorzystał druk ekstruzyjny do wykonania elektrod, hermetyzacji i izolacji połączeń, podczas gdy warstwy aktywne malowano natryskowo w temperaturze pokojowej. Wcześniejsze próby różnych zespołów stykały się albo z problemami z jednolitością światła (spójność w całym panelu), albo polegały na technikach wymagających umieszczenia niektórych elementów w odpowiednim miejscu podczas takich operacji jak powlekanie obrotowe lub odparowanie termiczne.
Wykonany przez specjalistów prototyp miał zaledwie 1,5 cala szerokości i używał tylko 64 pikseli. Wszelkie praktyczne zastosowania wymagałyby znacznie wyższych rozdzielczości (wyświetlacz 1080p wymaga ponad 2 milionów pikseli), naukowcy chcą też poprawić jasność swojego wyświetlacza. Przystosowanie technologii do użytku domowego może również zająć trochę czasu. Uniwersytet wykorzystał niestandardową drukarkę 3D, która kosztuje tyle, co Tesla Model S, co oznacza, że może minąć trochę czasu, zanim ta metoda będzie opłacalna na standardowych drukarkach, nawet w przypadku modeli z wyższej półki.
Sama natura tej technologii sprawia jednak, że możliwość samodzielnej produkcji wyświetlaczy jest osiągalna. Opracowana technologia otwiera drzwi do wielu możliwości. Oprócz samodzielnych napraw może ona pomóc w tworzeniu gadżetów z niestandardowymi ekranami.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube