foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Teleskop Jamesa Webba prawie gotowy do pracy

NASA poinformowała o zakończeniu procesu rozkładania teleskopu Jamesa Webba. Urządzenie umieszczono na orbicie 25 grudnia ubiegłego roku. Jednak osadzenie go tam nie oznaczało zakończenia procesu przygotowania teleskopu do pracy. Dopiero wtedy zaczął się najtrudniejszy etap całej operacji – ustabilizowanie jego pozycji oraz rozłożenie wszystkich elementów. W końcu zespół odpowiedzialny za ten etap oznajmił, że zadanie wykonano.

Agencja z powodzeniem rozłożyła charakterystyczne dla JWST, pokryte złotem lustro główne, kończąc w ten sposób wszystkie główne etapy rozłożenia teleskopu. Załoga misji wciąż musi wyrównać optykę teleskopu, przesuwając segmenty zwierciadła głównego (proces trwający miesiące), ale udane rozłożenie wszystkich paneli pokazało, że urządzenie warte 10 miliardów dolarów jest w dobrym stanie.
JWST wymaga jeszcze ustabilizowania kursu, ponieważ udaje się w stronę punktu Lagrange'a L2 prawie 1.5 miliona km od Ziemi. Astronomowie wykorzystają ten punkt do badania światła podczerwonego bez zakłóceń, potencjalnie sięgając do obrazów wczesnego Wszechświata, których nie da się zaobserwować za pomocą Hubble'a i innego sprzętu.
Pierwsze zdjęcia z teleskopu mają być dostępne dopiero latem, a przełożenie ich na znaczące odkrycia może potrwać znacznie dłużej. Mimo to wysłanie wyprowadzenie w teleskopu w przestrzeń kosmiczną i jego rozłożenie jest osiągnięciem. Jest to pierwszy raz, kiedy NASA rozpakowała złożone obserwatorium w kosmosie — pokazuje to, że takie projekty są możliwe, nawet jeśli jest mało prawdopodobne, aby były w najbliższej przyszłości pojawiły się nowe takie przedsięwzięcia.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube