foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Po wprowadzeniu prywatnych firm na orbitę wielu specjalistów zastanawiało się nad dalszym losem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA zmieniła swoją politykę badania przestrzeni kosmicznej ograniczając swój wkład w ISS. Wiele osób spodziewało się, że amerykanie wycofają się z finansowania utrzymania obiektu oddając go w prywatne ręce. Tak się jednak nie stanie co najmniej do 2030 roku.

Informacja o dalszym zaangażowaniu się amerykanów w utrzymanie orbitującej stacji pojawiła się na blogu NASA. Oświadczenie to pojawiło się przy zaostrzonych napięciach z Rosją, jednym z kilku krajów, które mają dostęp do Stacji Kosmicznej. W 2021 r. W międzyczasie Rosja pogłębiła swoją współpracę w kosmosie z Chinami, kolejnym przeciwnikiem USA, jak zauważył w czerwcu The New York Times.
Jesienią 2021 r. na pokładzie ISS doszło do wielu sytuacji kryzysowych, za które Stany Zjednoczone obwiniały Rosję. W październiku niespodziewany pożar z zadokowanego rosyjskiego statku kosmicznego spowodował, że ISS zmieniła swoją pozycję, co zmusiło personel do krótkiej ewakuacji. Następnie, w listopadzie podczas rosyjskiego testu broni rakietowej, szczątki zestrzelonego satelity zmusiły astronautów do ponownego szukania schronienia. I chociaż USA potępiły Rosję za atak nie przyznała się ona do żadnego wykroczenia.
W tym samym miesiącu, rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos wskazała amerykańską astronautkę jako winną zrobienia dziury w jednym ze swoich statków kosmicznych. Rosyjskie media nazwały to sabotażem USA.
W swoim piątkowym oświadczeniu NASA wskazała inne projekty, które traktuje priorytetowo. Wśród nich jest wysłanie ludzi na Marsa, Project Artemis, oraz próba wysłania pierwszej kobiety i pierwszej kolorowej osoby na Księżyc. Wrześniowa reorganizacja, której poddano agencję faktycznie wskazuje na priorytety skupione wokół Księżyca i Marsa.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube