foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Hakerzy znów przejmują kryptowaluty

Napady na kryptowaluty na dużą skalę ciągle pozostają poważnym problemem. Według Coindesk, giełda kryptowalut BitMart straciła niedawno równowartość 196 milionów dolarów (pierwotnie szacowano stratę na 150 milionów dolarów) w wyniku włamania. Intruz włamał się do portfeli Ethereum i Binance i po dwóch godzinach od chwili ataku rozpoczął się exodus tokenów, w tym Shiba i USDC.

Założyciel giełdy - Sheldon Xia - powiedział, że zagrożony był tylko „niewielki procent” aktywów BitMart. Mimo to firma zamroziła wypłaty „do odwołania” i sprawdza swoje zabezpieczenia.
Nie wiadomo jeszcze, kto był za to odpowiedzialny, ale winowajca mógł mógł znać zabezpieczenia giełdy. Skradzione fundusze zostały wysłane do usługi miksowania Ethereum, co utrudni śledzenie funduszy. Nie wszyscy złodzieje kryptowalut są tak przebiegli. Na przykład atakujący Poly Network zaproponował „poddanie się” i zwrócił cały swój łup. Hakerzy twierdzili wtedy, że przyczyniają się do bezpieczeństwa Poly, ale mogła to być również próba uniknięcia reperkusji po tym, jak badacze uzyskali dane, które mogły zidentyfikować przestępców.
Chociaż nie jest to największy cyfrowy napad (atakujący Poly zgarnął 610 milionów dolarów), Coindesk zauważa, że jest to jeden z większych dotychczasowych włamań do tak scentralizowanej giełdy wymiany walut. Podkreśla również rosnący problem kradzieży kryptowalut — technologia sprawia, że kradzież dużych sum jest łatwa a konsekwencje niewielkie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube