foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rozpoznawanie twarzy będzie opatentowane w USA

Już niedługo Sztuczna inteligencja Clearview otrzyma formalne uznanie dla swojej kontrowersyjnej technologii rozpoznawania twarzy. W sieci pojawiły się informacje wskazujące, że Clearview otrzymało „powiadomienie o dopuszczeniu” przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA, zgłoszenia dla jej systemu, który skanuje twarze w publicznych danych internetowych. System powstał po to, by znaleźć osoby poszukiwane przez rząd USA. W tym celu SI analizuje nagrania z kamer bezpieczeństwa.

W wywiadzie dla Politico założyciel Clearview Hoan Ton-That twierdził, że jest to pierwszy patent na rozpoznawanie twarzy obejmujący „dane internetowe na dużą skalę”. Firma sprzedaje swoje narzędzie klientom rządowym (w tym organom ścigania), mając nadzieję na przyspieszenie wyszukiwania.
Jak nietrudno sobie wyobrazić, istnieje obawa, że Urząd Patentowy przyznając patent, skutecznie „pobłogosławi” technologię Clearview i da firmie szansę na rozwój pomimo powszechnych zastrzeżeń co do samego istnienia tej technologii. Krytycy są zaniepokojeni, że Clearview tworzy bazy danych obrazów bez wiedzy i zgody osób, które się na nich znajdują. Warto tu dodać, że jest wiele rządów (w tym Australii i Wielkiej Brytanii), które uważają, że rozpoznawanie twarzy narusza przepisy dotyczące gromadzenie danych wrażliwych. Takie rozwiązanie można teoretycznie wykorzystać do zdławienia politycznego sprzeciwu lub, w używając prywatnie, do prześladowania innych ludzi. Dlatego samo rozwiązanie, jak i przyznanie patentu budzi duże kontrowersje.
Ton-That utrzymywał, że Clearview nie planuje sprzedawać systemu nikomu poza klientami rządowymi i, że „ważne” jest posiadanie bezstronnych systemów. Jednak patent pozostawia otwarte drzwi do celów pozarządowych, takich jak np. zebranie informacji o partnerze lub kliencie biznesowym.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube