foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

„Ściskane” światło może być przełomem w nanoelektronice

Wytwarzanie urządzeń w skali nano to jedno, ale badanie i ulepszanie tak małych urządzeń to całkiem co innego — są tak małe, że nie mogą odbijać wystarczająco dużo światła, aby uzyskać dobry obraz. Naukowcy z UC Riverside mają pomysł jak to rozwiązać.

Mądre głowy opracowały technologię, która wtłacza światło lampy wolframowej do 6-nanometrowej plamki na końcu srebrnego nanodrutu. Dzięki temu naukowcy mogą tworzyć obrazowanie w kolorze na „bezprecedensowym” poziomie, zamiast zadowalać się drganiami molekularnymi. W swoim rozwiązaniu naukowcy zmodyfikowali istniejące narzędzie „superfokusowania” (już używane do pomiaru drgań), aby wykrywać sygnały w całym spektrum widzialnym. Światło porusza się po stożkowej ścieżce przypominającej latarkę. Gdy końcówka nanodrutu przechodzi nad obiektem, system rejestruje wpływ tego elementu na kształt i kolor wiązki (w tym za pomocą spektrometru). Dzięki dwóm fragmentom widma na każdy 6 nanometrowy piksel zespół może tworzyć kolorowe zdjęcia nanorurek węglowych, które w innym przypadku byłyby szare.
Ta zdolność do kompresji światła jest godna uwagi, ale wynalazcy widzą, że odgrywa ona ważną rolę w nanotechnologii. Producenci półprzewodników mogą opracować bardziej jednolite nanomateriały, które znajdą zastosowanie w chipach i innych gęsto upakowanych urządzeniach. Ściśnięte światło może również poprawić zrozumienie przez ludzkość nanoelektroniki, optyki kwantowej i innych dziedzin nauki, w których taka rozdzielczość była do tej pory nie dostępna.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube