foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Game Boy Advance „zhakowany”, aby uruchamiać gry na PlayStation

Game Boy Advance to wiekowa już przenośna konsola do gry, która ciągle jest w użyciu. Jedni używają jej do grania w gry specjalnie na nią przygotowane, inni do oglądania przebojów Christophera Nolana, a jeszcze inni modyfikują je by móc grać na nich w gry przeznaczone na inne platformy.

Takim miłośnikiem gier z innych platform uruchamianych na Game Boy Advance jest Rodrigo Alfonso. Przy pomocy minikomputera Raspberry Pi 3 i emulatora RetroPie może grać na tym handheldzie w gry z konsoli Playstation. Do swojego Gameboya podłączył kasetę, w której znajduje się minikomputer pozwalający m.in. na strumieniowanie zarówno wideo, jak i danych wejściowych przez port łącza. To niestety jest pewne ograniczenie, bo nie można przesyłać dwukierunkowo więcej niż 1,6 Mb/s, a Pi musi rutynowo dawać „słabemu” procesorowi GBA przerwę na kilka mikrosekund. Dlatego Alfonso swoim naśladowcom sugeruje obniżenie rozdzielczości strumienia z natywnego 240 x 160 konsoli, jeśli ważna jest wysoka liczba klatek na sekundę.

Mimo to wyniki osiągane przez jego zmodyfikowaną konsolę są w większości imponujące. Zmieniona konsola może obsługiwać klasyki, takie jak seria Crash Bandicoot i Spyro the Dragon, z płynną liczbą klatek na sekundę, choć z pewnymi artefaktami wideo, które odzwierciedlają ograniczoną przepustowość. Można to próbować poprawić zmieniając taktowanie procesora GBA, wpływając w ten sposób na liczbę klatek na sekundę i jakość obrazu.

Alfonso udostępnił swój projekt na GitHub-ie, umożliwiając każdemu zbudowanie swojego własnego kartridża. Jego wersja konsoli prawdopodobnie nie zastąpi PSP, ale może dać powód, by wyciągnąć GBA z szuflady.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube