foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kolejna firma zaistniała w Kosmosie

Do grona prywatnych firm, które wysłały na orbitę naszej planety swój pojazd dołączyła niedawno kolejna. Astra, startup mający swoją siedzibę na Florydzie, w końcu po trzech nieudanych próbach z powodzeniem wysłał swoją rakietę na wysokość 310 kilometrów.

Rakieta została wystrzelona 20 listopada krótko po 1 w nocy lokalnego czasu. Na dowód swojego sukcesu, firma umieściła tam symulator masy w ramach inicjatywy Rapid Agile Launch Initiative USA, która pokazuje, jak prywatne firmy mogą szybko i elastycznie dostarczać ładunki Space Force.

Firma długo czekała na swój sukces. Trzy razy Astra próbowała dotrzeć na orbitę. Za drugim razem prawie się udało, ale rakieta, która wzniosła się nad Ziemię, nie miała wystarczającej prędkości, by wejść na orbitę.

Szef firmy Chris Kemp w komentarzu na Twitterze napisał, że pomimo sukcesu, Astra „dopiero zaczyna”. Niemniej, jest to ważny moment dla firmy. Dziś firmy i naukowcy, którzy chcą mieć dostęp do kosmosu, nie mają obecnie zbyt wielu możliwości — albo muszą skorzystać z jednej z niezbyt częstych misji wspólnych SpaceX, albo skorzystać z kilku opcji, takich jak Rocket Lab. Astra ma nadzieję, że wyprodukuje swoje stosunkowo skromne rakiety wystarczająco szybko, aby móc dostarczać na orbitę wiele małych ładunków stosunkowo tanim kosztem. To z kolei może obniżyć ceny i sprawić, że dostęp do przestrzeni kosmicznej stanie się bardziej opłacalna.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube