foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Błąd w aplikacji unieruchomił niektóre Tesle

Dziś, praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia towarzyszy nam elektronika i sterujące nim oprogramowanie. I niestety, od jego działania zależy to, czy i jak będziemy korzystać z różnych urządzeń. Przekonali się o tym niektórzy użytkownicy samochodów Tesli, którzy w wyniku awarii oprogramowania nie mogli uruchomić swoich pojazdów.

Wszystko przez to, że serwer aplikacji uległ na kilka godzin, na całym świecie właściciele nie mogli połączyć się ze swoimi samochodami. Sytuacja ta dotknęła przede wszystkim tych, którzy uruchamiają pojazdy przy pomocy telefonów, a nie kart dostępowych. Pierwsi problem odczuli kierowcy z Ameryki Północnej, ale wkrótce problem zauważyli również kierowcy z Korei, a potem i reszty świata.
Awaria nastąpiła wkrótce po tym, jak producent samochodów wdrożył aktualizację swojej aplikacji, która zawiera funkcję, z którą już wcześniej były problemy. Nie wiadomo co prawda, czy to ona faktycznie spowodowała awarię, niemniej problem został rozwiązany. Czy stało się to poprzez przywrócenie wcześniejszej wersji oprogramowania, czy naprawienie programy, nie wiadomo. Wiadomo jednak, że takie problemy mogą zdarzać się częściej. Producenci samochodów przechodzą na usługi w chmurze i zwiększają zależność swoich pojazdów od aplikacji na smartfony. Jak pokazał przypadek Tesli, dobrze jest nosić ze sobą kartę/pilot pełniącą funkcję kluczyka. Tak na wszelki wypadek.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube