foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Satelitą w asteroidę

Od wielu lat mądre głowy zastanawiają się jak zabezpieczyć nasza planetę przed niebezpieczeństwem z kosmosu. I to nie tylko ze strony Obcych, ale i różnych obiektów, które przemierzają kosmos. Różne filmy katastroficzne (jak chociażby Armagedon) prezentowały wizje takich zdarzeń i różne sposoby ich zapobiegania. Jednak „mądre głowy” nie ograniczają się do roli konsultantów w filmach, ale faktycznie obmyślają i testują konkretne rozwiązania, które mają ochronić nas przed niebezpieczeństwem z kosmosu. W tym celu już w tym tygodniu NASA i SpaceX spróbują przy pomocy satelity zmienić kurs asteroidy.

Projekt sprawdzający, czy zderzenie satelity z asteroidą może zmienić jej kurs uruchomiono w NASA już w 2017 roku. Od 2019 roku współpracuje przy tym zadaniu z SpaceX. W ubiegłym tygodniu firma Elona Muska poinformowała, że zakończyła statyczny test ogniowy i ustala 23 listopada jako dzień rozpoczęcia testu podwójnego przekierowania asteroidy (DART).
W tym dniu o 22:21 (czasu lokalnego) NASA „celowo rozbije statek kosmiczny DART na asteroidzie, by sprawdzić, czy jest to skuteczny sposób na zmianę jej kursu, jeśli w przyszłości zostanie odkryta asteroida zagrażająca Ziemi”.
Statyczny test ogniowy to jeden z kilku etapów przygotowania rakiety nośnej do wystrzelenia. Sprawdza on wydajność silnika podczas rozruchu, mierząc takie rzeczy jak ciśnienie i temperatura. Po zakończeniu tego etapu SpaceX i NASA są gotowe do ostatniego etapu testu.
DART celuje w binarną asteroidę z dwoma ciałami zwanymi Didymos (greckie słowo oznaczające „bliźniaka”). Didymos B ma 160 metrów długości i krąży wokół większego Didymosa A, który ma 780 metrów długości. Podwójna asteroida miała bezpiecznie minąć Ziemię w 2022 r. i ponownie w 2024 r. — nie zagraża bezpieczeństwu naszej planety.
Do tej pory NASA zidentyfikowała już co najmniej 23 obiekty, które potencjalnie mogą zderzyć się z nami w ciągu najbliższych 100 lat. Opracowanie strategii obronnej jest więc kluczowe do ochrony ludzkości, gdyby Armagedon kiedykolwiek pojawił się na horyzoncie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube