foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Olbrzymie zasoby tlenu na Księżycu 

Jednym z największych problemów, związanych z budową kolonii na Księżycu jest zapewnienie przebywającym tam ludziom odpowiedniego środowiska do życia. O ile budowa habitatów jest już stosunkowo prostą rzeczą, o tyle zapewnienie ludziom odpowiednich zapasów powietrza nie jest już takie łatwe. Teoretycznie, bo jak się okazuje, na Księżycu jest olbrzymia ilość tlenu.

Oczywiście Księżyc nie posiada atmosfery, która umożliwiałaby normalne poruszanie się po jego powierzchni, bez strojów zabezpieczających. Jednak w jego wierzchniej warstwie jest tak dużo tleny, że wg naukowców wystarczy go dla 8 miliardów ludzi na 100 tysięcy lat. Jest on związany w regolicie, czyli minerałach pokrywających powierzchnię Srebrnego Globu. Krzemionka, glin, tlenki żelaza i magnezu to przykłady materiałów, w których znajduje się ten życiodajny pierwiastek. Trzeba tylko wiedzieć, jak go stamtąd wyodrębnić – szybko i tanio.

Według dotychczasowych badań księżycowy regolit aż w 45 procentach składa się z tlenu. Jeden kubik minerałów o wadze 1.4 t to 630 kg czystego tlenu. Nic więc dziwnego, że wielu specjalistów głowi się nad znalezieniem sposobu, który pozwoli w prosty sposób wykorzystać ten tlen. Testowane są różne metody jego pozyskania, powstają nawet specjalne startupy, które stawiają sobie za cel opracowanie odpowiednich technologii. I prędzej czy później komuś się powiedzie. Możemy się spodziewać, że za jakiś czas powietrze do oddychania nie będzie dla mieszkańców Księżyca problemem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube