foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Qualcomm stara się uprościć tworzenie aplikacji dla okularów AR

Qualcomm chce być filarem świata rozszerzonej rzeczywistości. Producent chipów zaprezentował platformę Snapdragon Spaces, która pomaga programistom tworzyć aplikacje dla okularów AR nowej generacji.

Zestaw narzędzi przygotowany przez producenta chipów zawiera technologię, która pomaga zrozumieć środowisko i użytkowników (w tym śledzenie gestów i dłoni z nowo nabytego HINS), zestawy oprogramowania dla silników 3D, takich jak Unreal, obsługę OpenXR oraz wtyczki do platform takich jak Lightship firmy Niantic i AR Foundation firmy Unity.
Celem firmy jest uczynienie rozszerzonej rzeczywistości bardziej przystępną. Idealnie byłoby, gdyby programiści udostępnili aplikacje bezpośrednio w sklepach z aplikacjami mobilnymi, używając okularów połączonych ze smartfonami. Zanim pojawią się aplikacje przystosowane do okularów działających autonomicznie minie jeszcze trochę czasu.
W każdym razie Qualcomm deklaruje wsparcie i już prowadzi rozmowy ze swoimi partnerami, takimi jak Lenovo, Oppo i Xiaomi. Również operatorzy tacy jak T-Mobile i NTT DoCoMo pomogą budować „doświadczenia 5G” za pomocą platformy Spaces. Lenovo jako pierwsze wykorzysta tę technologię, łącząc okulary ThinkReality A3 z nienazwanym jeszcze telefonem Motorola.
Czy Snapdragon Spaces faktycznie będzie miał znaczący wpływ na AR? Jeszcze jest za wcześnie by to powiedzieć. Na pewno jednak powinna usprawnić działanie aplikacji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube