foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Metawersum - nowa wizja gamingowa Microsoftu

Microsoft zaprezentował swoją nową wizję gier komputerowych. Wychodzi ona znacznie dalej niż to, co zaimplementowano w ostatnim czasie w Teamsach jako funkcje ułatwiające organizację spotkań. Koncern chce stworzyć uniwersum gier nazwane metawersum (zbieżność z nową nazwą Facebooka – Meta – przypadkowa?) z pełnymi światami 3D.

Na czym ma polegać metawersum jeszcze nie wiadomo. Nie wiadomo też, jakie narzędzia będą wykorzystywane do jego tworzenia ani kiedy ma zaistnieć. Podobno jednak już trwają prace nad takimi grami. Niestety, nie ujawniono, jak mają wyglądać metawersalne doświadczenia w takich grach. Według redaktora naczelnego The Verge – Satya Nadella – takie gry jak Halo, Minecraft czy Flight Simulator były prostymi wersjami gier metawersum w 2D. Z tym stwierdzeniem nie zgdza się jednak wielu specjalistów twierdząc, że samo posiadanie przestrzeni dla wielu graczy nie tworzy metawersum, zwłaszcza w grach zorientowanych na rozgrywki zespołowe, takie jak Halo.
Niemniej, w takich grach jest potencjał. Microsoft przygotowywał przecież Minecraft i (nieistniejący ale jednak) Minecraft Earth na HoloLens. Programiści mogliby z łatwością przełożyć wnioski z tych projektów na współdzielone środowiska wirtualne, nawet jeśli ostatecznie nie będą one przypominać żadnej z najbardziej znanych franczyz firmy.
Jedno jest pewne, rozwój wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości przeniesie się na nowy rodzaj gier.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube