foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboat

Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji MIT (CSAIL) jest gotowe do wdrożenia autonomicznej łodzi pasażerskiej, nad którą zespół pracował przez sześć ostatnich lat. Pojazd, zwany Roboat, przeszedł wiele iteracji – zaledwie w zeszłym roku laboratorium przetestowało wersję, która może przewozić dwóch pasażerów. W tym roku twórcy Roboat wprowadzają do Amsterdamu jego pełnowymiarową wersję, która może przewozić do pięciu pasażerów, zbierać odpady i dostarczać towary.

Obecny Roboat ma ciekawy, futurystyczny wygląd, na który składa się czarno-szara konstrukcja z dwoma siedzeniami ustawionymi naprzeciwko siebie. Pojazd jest w pełni elektryczny, działa przez 10 godzin na jednym ładowaniu i ma możliwość bezprzewodowego ładowania. Dyrektor MIT CSAIL, Daniela Rus, zapewnia, że jest bardziej precyzyjny i ma dokładniejsze systemy pomiarowe, nawigacji i kontroli niż jego poprzednie wersje. Jest również wyposażony w nowe funkcje, w tym tryb bliskiego podejścia, który ułatwia przybijanie do nabrzeża oraz połączenie z inną łodzią. Nowe wersje systemów zapewniają też lepsze dynamiczne pozycjonowanie, które pomoże pojazdowi lepiej nawigować po rzeczywistych wodach.
Technologia autonomicznego przemieszczania się pojazdu po wodzie jest podobna do tej, która jest stosowana w samochodach autonomicznych. Działa wykorzystując GPS, aby wybrać bezpieczną trasę z punktu A do punktu B. Roboat wykorzystuje również LIDAR i kilka kamer, aby umożliwić 360- stopniowy widok, który pozwala mu określić swoją trasę i uniknąć zderzenia z przeszkodami. Pojazd może działać samodzielnie przez całą dobę, ale operator na lądzie będzie monitorował go zdalnie z centrum kontroli: jeden operator będzie mógł monitorować do 50 jednostek Roboat.
Nowa generacja Roboats zadebiutuje 28 października na wodach Amsterdamu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube