foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Powtórka z SolarWinds?

Niedawno rosyjska grupa hakerów przypuściła zorganizowany atak na firmę SolarWinds. Historia obiła się szerokim echem w Internecie ponieważ podejrzewano, że za przestępcami stał rząd Rosji. Teraz Microsoft ostrzega, że grupa Nobelium po raz kolejny próbuje uzyskać dostęp do sieci rządowych i korporacyjnych na całym świecie.

Według producenta Windwsa, cyberprzestępcy wykorzystują tę samą strategię, którą zastosowali podczas ataku na SolarWinds. Tym razem na celownik wzięto firmy, których produkty stanowią podstawowe części dużych, globalnych systemów informatycznych. Hakerzy skupili się przede wszystkim na dostawcach usług osadzonych w chmurach. Koncern przekazał swoje podejrzenia grupie ponad 140 dostawców i resellerów, że mogą być w obszarze zainteresowania przestępców. Podobno 14 z nich padło ofiara takiego ataku. Niestety, zakończonego sukcesem. Podobno specjalistom z Microsoftu udało się wykryć kampanię na wczesnym etapie, co pozwoliło złagodzić skutki.
Microsoft zauważa, że ostatnie próby włamania są częścią ogromnej serii ataków przeprowadzonych przez Nobelium w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pomiędzy 1 lipca a 19 października firma poinformowała 609 swoich klientów, że Nobelium próbowało ich zhakować aż 22 868 razy. Sukcesem zakończyło się mniej niż 10 z nich. Dla porównania, w ciągu trzech lat poprzedzających 1 lipca Microsoft poinformował swoich klientów o 20 500 atakach ze strony wszystkich rozpoznanych grup hakerskich — nie tylko Nobelium.
Dla przypomnienia:
W 2020 r. hakerzy stworzyli backdoor w produkcie SolarWinds o nazwie Orion, z którego korzystało około 30 000 klientów z sektora publicznego i prywatnego. Prawdopodobnie, za jego pośrednictwem Nobelium przeprowadziło kolejne włamania do systemów dziewięciu amerykańskich agencji i około 100 firm. Inni hakerzy również wykorzystali tylne drzwi, aby ułatwić sobie ataki. W kwietniu Stany Zjednoczone ukarały sześć rosyjskich firm oraz 32 osoby za domniemane ataki powiązane z SolarWinds oraz próbami ingerencji w wybory prezydenckie w 2020 roku.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube