foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Misja Artemis I przygotowuje się startu

Wygląda na to, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi, NASA uruchomi misję Artemis I dopiero w lutym 2022 roku. Okno startowe, w które może się wpasować bezzałogowy pojazd testowy otworzy się 12 lutego. Kapsuła Oriona, która ma polecieć na Księżyc jest już umieszczona na szczycie rakietowego systemu startowego, ale musi być jeszcze wykonany szereg testów, nim specjaliści dadzą misji zielone światło.

Testy, które są wymagane to przede wszystkim sprawdzenie interfejsów, konstrukcji, komunikacji i systemu odliczania. Jednym z najważniejszych sprawdzianów jest tzw. „mokra próba generalna”, podczas której załoga Artemidy I spróbuje załadowywać i rozładowywać paliwo na kilka tygodni przed startem. NASA ustali dokładną datę startu dopiero po udanej próbie.
Artemis I wyśle wokół Księżyca kapsułę Oriona z wyposażonym w czujniki manekinem, w którym zasymulowane zostaną organy i kości, aby zbadać przyspieszenie, promieniowanie i wibracje podczas podróży. Kolejna misja Artemis II będzie już przewozić ludzką załogę. NASA planuje wysłać ludzi na Księżyc w 2024 roku, chociaż kwestie budżetowe oraz spory o kontrakty z lądownikami stawiają tę datę pod znakiem zapytania.
W każdym razie, zakończona sukcesem Artemis I stanowiłaby ważny kamień milowy całego programu. Wykazałoby to nie tylko opłacalność zarówno Oriona, jak i SLS, ale przede wszystkim po raz pierwszy od dziesięcioleci ludzie zbliżyliby się o krok do wyjścia poza orbitę Ziemi.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube