foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zaprojektuj swój gadżet rozpoznający ruchy

Specjaliści z MIT zaprezentowali nowy zestaw narzędzi, który pozwala użytkownikom projektować urządzenia, które mogą wykrywać ruchy mięśni.

Uniwersyteckie Laboratorium Nauki i Sztucznej Inteligencji (CSAIL) stworzyło zestaw wykorzystujący coś co nazywa się „tomografią impedancji elektrycznej” (EIT). Jest to rozwiązanie, które mierzy przewodnictwo wewnętrzne, aby ocenić, czy mięśnie są aktywowane, czy rozluźnione. Badanie może pozwolić projektować urządzenia do noszenia, które mogą np. monitorować skupienie kierowcy podczas jazdy, gesty rąk lub ruchy mięśni w celu rehabilitacji fizycznej.
W artykule, w którym naukowcy opisali swoje rozwiązanie wskazali, że wykrywanie EIT zwykle wymaga drogich konfiguracji sprzętowych i złożonych algorytmów do odszyfrowania danych. Tymczasem pojawienie się technologii druku 3D, niedrogiej elektroniki i bibliotek obrazów EIT o otwartym kodzie źródłowym sprawiło, że stało się możliwe stworzenie rozwiązania przydatnego dla większej liczby użytkowników, ale ciągle zaprojektowanie urządzenia do noszenia było wyzwaniem.
Dlatego właśnie powstał edytor 3D „EIT-kit”, który umożliwia użytkownikom wprowadzanie parametrów urządzenia i umieszczanie czujników na urządzeniu, które może być na przykład umieszczone na nadgarstku lub nodze użytkownika. Stworzony projekt można wyeksportować do drukarki 3D, wydrukować i zmontować, a następnie skalibrować urządzenia za pomocą opracowanego przez MIT rozwiązania. Nowy przedmiot jest podłączony do płyty głównej zestawu EIT, a wbudowana biblioteka mikrokontrolerów automatyzuje pomiar impedancji elektrycznej i pozwala zobaczyć wizualnie dane pomiarowe, nawet na telefonie komórkowym.
Tam, gdzie większość urządzeń do noszenia może wykrywać tylko ruch, urządzenie EIT może wykrywać rzeczywistą aktywność mięśni. Zespół zbudował prototyp, który pokazał, że może wykrywać napięcie i napięcie mięśni w udzie osoby badanej, umożliwiając monitorowanie regeneracji mięśni po kontuzji. Pokazał również inne możliwe zastosowania, takie jak rozpoznawanie gestów, wykrywanie rozproszenia uwagi podczas jazdy i wiele innych.
Zespół naukowców współpracuje z Massachusetts General Hospital nad technologią rehabilitacji przy użyciu opracowanych przez siebie urządzeń.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube