foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
foto1
Kolejna recenzja - Predator Helios 300
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Masz iPhone’a? Nie wsiadaj na motor

Apple opublikowało informację, która na pewno nie ucieszy miłośników jednośladów. Gigant technologiczny ostrzegł, że wibracje o wysokiej amplitudzie „szczególnie te generowane przez silniki motocykli o dużej mocy”, przenoszone przez kierownicę, mogą uszkodzić aparaty w jego telefonach. Uszkodzenia mogą być trwałe.

Szybki wyszukiwanie w Googlach pokaże setki postów użytkowników, których aparaty zostały zniszczone po zamontowaniu iPhone'a na rowerze, głównie po to, by mogli używać go do nawigacji. Chociaż Apple nie powiedział, dlaczego teraz wydaje ostrzeżenie, wyjaśnił powód, dla którego przymocowanie iPhone'a do motocykla może zniszczyć jego kamerę. Otóż długotrwała ekspozycja na wibracje o wysokiej amplitudzie może uszkodzić funkcje optycznej stabilizacji obrazu (OIS) i autofokusa w zamkniętej pętli (AF).
OIS kamery umożliwia żyroskopowi urządzenia wykrywanie ruchu. Żyroskop zmienia swój kąt, a obiektyw odpowiednio się porusza, by zapobiec rozmyciu, gdy przypadkowo poruszysz się podczas robienia zdjęcia. Tymczasem dzięki zamkniętej pętli AF wbudowane czujniki magnetyczne telefonu mierzą drgania, aby skompensować ruch, dzięki czemu obiektyw można dokładnie ustawić.
Dlatego Apple nie zaleca podłączania iPhone'ów do motocykli zwłaszcza tych, z silnikami o dużej mocy lub dużej pojemności. W przypadku motorowerów i skuterów można kupić uchwyt tłumiący wibracje, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia — lub po prostu użyć innego urządzenia GPS.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube