foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot Boston Dynamincs może startować w parkrunie

Boston Dyniamics nie raz już zaskoczył pokazując możliwości projektowanych przez siebie robotów. Widzieliśmy już wchodzące po schodach, otwierające drzwi, kopane, uderzane piłkami, a nawet.. tańczące. Teraz Atlas, jeden z „flagowców” firmy pokazał swoje możliwości na torze przeszkód pokonując go technikami parkour.

Tak naprawdę to tor pokonał nie jeden Atlas a ich para. Film opublikowany w sieci pokazuje jak duet robotów przeskakuje nad przeszkodami, robi przewroty w tył, a wszystko bez zawahania, cały czas w rytmie.
Według firmy szkolenie robotów trwało cało miesiące, a parkour był ostatecznym testem zdolności robotów do utrzymania równowagi podczas zmiany pozycji przy jednoczesnymi koordynowaniu wspólnych działań. Podobnie jak w przypadku innych ostatnich testów, Atlas używa teraz elementów wizualnych, aby dostosować swój ruch do kierunku, w którym ma podążać.
Na razie nie musimy się jednak martwić tym, że roboty nas dogonią. Ciągle są awaryjne i ciągle przy każdym ich kroku istnieje niewielka szansa na awarię. Konstruktorzy Boston Dynamics ciągle muszą dopracowywać ruchy, które są ograniczone samą naturą robotów, takimi jak brak kręgosłupa i stosunkowo słabe stawy ramion.
W obecnej postaci Atlas nie jest robotem produkcyjnym jak np. Spot. To model badawczy, który ma przesuwać granice robotyki. Boston Dynamics przewiduje jednak stosowanie testów parkour do przyszłych robotów pomocniczych, które będą mogły poradzić sobie z szeroką gamą zadań z ludzką zręcznością. Miejmy tylko nadzieję, że pozostaną po naszej, dobrej stronie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube