foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot Boston Dynamincs może startować w parkrunie

Boston Dyniamics nie raz już zaskoczył pokazując możliwości projektowanych przez siebie robotów. Widzieliśmy już wchodzące po schodach, otwierające drzwi, kopane, uderzane piłkami, a nawet.. tańczące. Teraz Atlas, jeden z „flagowców” firmy pokazał swoje możliwości na torze przeszkód pokonując go technikami parkour.

Tak naprawdę to tor pokonał nie jeden Atlas a ich para. Film opublikowany w sieci pokazuje jak duet robotów przeskakuje nad przeszkodami, robi przewroty w tył, a wszystko bez zawahania, cały czas w rytmie.
Według firmy szkolenie robotów trwało cało miesiące, a parkour był ostatecznym testem zdolności robotów do utrzymania równowagi podczas zmiany pozycji przy jednoczesnymi koordynowaniu wspólnych działań. Podobnie jak w przypadku innych ostatnich testów, Atlas używa teraz elementów wizualnych, aby dostosować swój ruch do kierunku, w którym ma podążać.
Na razie nie musimy się jednak martwić tym, że roboty nas dogonią. Ciągle są awaryjne i ciągle przy każdym ich kroku istnieje niewielka szansa na awarię. Konstruktorzy Boston Dynamics ciągle muszą dopracowywać ruchy, które są ograniczone samą naturą robotów, takimi jak brak kręgosłupa i stosunkowo słabe stawy ramion.
W obecnej postaci Atlas nie jest robotem produkcyjnym jak np. Spot. To model badawczy, który ma przesuwać granice robotyki. Boston Dynamics przewiduje jednak stosowanie testów parkour do przyszłych robotów pomocniczych, które będą mogły poradzić sobie z szeroką gamą zadań z ludzką zręcznością. Miejmy tylko nadzieję, że pozostaną po naszej, dobrej stronie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube