foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA szykuje drukarkę 3D wykorzystującą materiał z Księżyca

Parę lat temu pisałem o pomyśle wykorzystania drukarek 3D, które przetwarzając materiał z powierzchni Księżyca mogłyby budować habitaty. Teraz pojawiły się informacje potwierdzające realizację tego projektu.

Universe Today zamieścił artykuł, w którym przedstawia listę zaopatrzenia, które ma być najbliższym transportem wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Znajduje się na niej maszyna, która ma zademonstrować regolit druku 3D (czyli luźna glebę lub skałę) na Księżycu i podobnych powierzchniach.
Projekt Redwire Regolith Print (RRP) ma działać w parze z istniejącym systemem drukującym (ManD), by przetestować symulowany druk 3D. Jeśli to się powiedzie, załoga ISS oceni wytrzymałość powstałego materiału, aby sprawdzić, czy poradzi sobie z trudnymi warunkami poza Ziemią.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, RRP może doprowadzić do tego, że przyszli koloniści będą drukować przynajmniej część swoich siedlisk. To z kolei może zmniejszyć ilość dostaw materiałów budowlanych, które NASA będzie musiał dostarczyć na Księżyc i Marsa. Naukowcy od lat wyobrażali sobie siedliska glebowe, ale ten test jest stosunkowo realistyczny — jest to już konkretna próba drukowania gleby w 3D przy niższej grawitacji. Chociaż będzie jeszcze wiele do zrobienia, długoterminowe cele misji Artemis i przyszłych misji na Marsa mogą być o wiele bardziej osiągalne.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube