foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
foto1
Kolejna recenzja - Genesis Pallad 400
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Xiaomi CyberDog

Xiaomi zaprezentowało dziś swój nowy produkt, czyli czworonożnego robota nazwanego CyberDog. Jest to bot zbudowany na zasadach open source z przeznaczeniem dla programistów do „budowania” i tworzenia aplikacji. Maszyna, która przypomina mocniejszą wersję Boston Dynamics’ Spot, jest wizytówką inżynieryjnego know-how Xiaomi, w tym autorskich serwosilników firmy.

Producent w swoim pokazie CyberDog-a oparł się na NVIDIA Jetson Xavier NX, która została nazwana najmniejszym superkomputerem AI na świecie. Korzysta ona z 11 czujników, w które wyposażono elektronicznego psa. Wśród nich są czujniki dotykowe i ultradźwiękowe oraz kamery i GPS, które pomagają mu „wchodzić w interakcję z otoczeniem”.

cyberdog2

CyberDog

Xiaomi twierdzi, że opracowania technologia jest wystarczająco dobra, aby umożliwić elektronicznemu psu podążanie za swoim właścicielem i omijanie przeszkód. Jest również w stanie identyfikować postawę i śledzić ludzkie twarze, umożliwiając wybieranie i śledzenie osób w grupie.
Producent chce przygotować 1000 egzemplarzy swojego psa, które wyda „fanom, inżynierom i entuzjastom robotyki Xiaomi, by wspólnie badać ogromne możliwości CyberDoga”. Zadanie to ma ułatwić współpraca ze społecznością open source, której gospodarzem jest Xiaomi. Po tym etapie może nastąpić budowa laboratorium robotyki, która utoruje drogę „przyszłym innowacjom”.

cyberdogm


Oczywiście CyberDog nie jest tani. Chętni na jego badanie i rozwijanie będą musieli wydać ok. 1540 dolarów.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube