foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

55 autonomicznych samolotów wzbije się w niebo

Zdalne pilotowanie i zautomatyzowane oprogramowanie wspomagające powoli wkradają się do niekomercyjnych samolotów. W porównaniu z technologią wykorzystywaną przy pojazdach samojezdnych, systemy lotnicze miały do pokonania łatwiejszą ścieżkę legislacyjną, głównie dzięki mniejszej interakcji z osobami, które można napotkać w czasie lotu. Ułatwiło to garstce firm zajmujących się lotami autonomicznymi funkcjonowanie i pozyskiwanie partnerów. Przykładem jest Merlin Labs z Bostonu, który ogłosił partnerstwo z producentem samolotów King Air, który wyposaży 55 swoich samolotów w oprogramowanie do automatyzacji lotu.

Pakt z firmą lotniczą Dynamic Aviation zbiega się z ujawnieniem Merlina i jego projektu samolotu. To też oznacza, że po raz pierwszy technologia samolotów autonomicznych o stałym skrzydle będzie używana publicznie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy startup po cichu testował swoje oprogramowanie na wielu samolotach, w tym w dwóch samolotach turbośmigłowych, w swoim macierzystym porcie lotniczym w Mojave Air & Space Port.
Merlin pochwalił się, że otrzymał dofinansowanie w wysokości 25 milionów dolarów na rozwój swojej technologii od różnych firm, w tym również od Google Ventures. Ponieważ współzałożyciel Google, Larry Page, wspierał również inne startupy rozwijające powietrzne taksówki Aero i Kitty Hawk, można było się spodziewać, że i tutaj pojawi się jako sponsor / inwestor.
Podobnie jak jego główny rywal Reliable Robotics, ostatecznym celem Merlina jest zapełnienie nieba całą masą bezzałogowych samolotów przewożących pasażerów i ładunki. Firma twierdzi, że zbudowana przez nią platforma pozwala na modernizację istniejących i nowych modeli samolotów. Czy faktycznie autonomiczne samoloty wkrótce zapełnią niebo przekonamy się jednak dopiero za kilka lat.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube