foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiny publicznie piętnują firmy zanieczyszczające środowisko

Rząd Chin postanowił spróbować nowego sposobu walki z firmami, które łamią przepisy dotyczące zanieczyszczeń – chce publikować informacje o nich. Platforma, na której mają się pojawić takie informacje wystartować ma 1 marca. Pozwoli ona urzędnikom badać w czasie rzeczywistym emisje zanieczyszczeń, co pozwoli ustalić, czy fabryki i instytucje naruszają przepisy dotyczące ekologii.

Chińskie firmy muszą uzyskać zezwolenia na wyrzucanie zanieczyszczeń do atmosfery, ale urzędnicy mają czasami problemy z gromadzeniem niezbędnych informacji i często zajmują się firmami, które albo fałszują dane, albo uchylają się od przekazania informacji. Firmy łamiące prawo płacą kary, ale publiczne piętnowanie może być dla nich większą karą.
W ramach nowego systemu przedsiębiorstwa będą musiały zainstalować sprzęt monitorujący i utrzymywać co najmniej pięcioletnią historię swoich pomiarów. Firmy, które nie będą tego przestrzegać, będą musiały zapłacić grzywnę w wysokości 200 000 juanów (około 31 000 USD), podczas gdy recydywiści ryzykują grzywny w wysokości nawet 1 miliona juanów (około 154 600 USD).
Jest to dość drastyczne posunięcie, które pewnie nie zostanie rozpropagowane na inne kraje, ale w kraju tak uprzemysłowionym jak Chiny, pogarszająca się jakość powietrza zaczyna stanowić duży problem. Jest więc nadzieja, że platforma, na której są piętnowani truciciele, zadziała lepiej niż kara finansowa.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube