foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chińczycy mają swoje pierwsze zdjęcia Marsa

Chiny bardzo dynamicznie rozwijają swój program badań kosmicznych. Jako pierwsi (przynajmniej oficjalnie) postanowili zajrzeć na ciemną stronę Księżyca, wysyłają też swoje własne sondy badające ciała niebieskie w naszym układzie słonecznym. Teraz chwalą się, że Tianwen-1 przesłała swoje pierwsze zdjęcia Marsa.

Zdjęcia wykonane przez sondę nie należą do najlepszych jakościowo, są czarno-białe i wykonane z odległości prawie 2 milionów kilometrów, przez co ciężko je porównać ze zdjęciami wykonanymi np. przez sony NASA. Pokazują jednak, że Chińczycy mogą wysłać statek kosmiczny na Marsa.
Przesłane zdjęcia są pierwszymi fotografiami planety, które sonda przesłała. Według planu, 10 lutego powinna wejść na orbitę, a w maju transportowany przez nią łazik powinien wylądować na planecie, w obszarze nazywanym Utopia.
To nie pierwsza misja Chin, której celem jest Mars. W 2011 roku kraj ten wspólnie z Rosją uruchomił inny program kosmiczny, którego celem była Czerwona Planeta, ale misja zakończyła się niepowodzeniem już w chwili startu. Być może było to po prostu za wcześnie? Dziś, więcej krajów chce badać naszego sąsiada – Rosja, USA, ESA, Chiny a to jeszcze nie wszyscy.
Na pewno udane lądowanie łazika Tianwen-1 zwiększyłoby dumę Chin i pokazało, że kraj ten ma coś do powiedzenia w kwestii eksploracji kosmosu. Warto dodać, że Chińczycy mają też inne ambitne projekty, w tym wprowadzenie nowej stacji kosmicznej na orbitę do 2022 roku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube