foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Tesla oferuje zdalny dostęp do kamer w swoich samochodach

Dzisiejsze samochody to prawdziwe komputery na kółkach. Wyposażone są nie tylko w układy zapewniające bezpieczną jazdę, ale też w kamery analizujące sytuację na drodze, które współpracując ze sztuczną inteligencją potrafią poprowadzić samochód bez kierowcy. Można je również wykorzystać do analizy zdarzenia w razie wypadku. Tesla w przypadku swoich pojazdów idzie krok dalej – oferuje zdalny dostęp do tych kamer.

Co ciekawe, informacja o zdalnym dostępie nie została udostępniona przez producenta. Został on odkryty, trochę na zasadzie przypadku. W każdym razie właściciel pojazdu może sprawdzić co się dzieje wokół samochodu zanim do niego podjedzie.
Czy i na jakich zasadach firma udostępni dostęp do kamer jeszcze nie wiadomo. Na pewno użytkownicy samochodów nie będą obserwować tego co widza kamery non-stop, a raczej tylko w przypadku konkretnej potrzeby. Analityk, który odkrył możliwość zdalnego podglądu z kamer zauważył, że strumień wideo wymaga łącza o przepustowości 30 megabajtów na minutę. Oznacza to, że bez większych problemów można korzystać z LTE lub 5G.
Jak wspomniałem nie wiadomo, czy Tesla udostępni funkcję zdalnego podglądu z kamer. Być może zostanie ona w ogóle usunięta, w którejś z kolejnych aktualizacji. Jeśli jednak firma udostępni tę funkcję swoim użytkownikom, może zyskać dużą przewagę nad konkurencją. Właściciele pojazdów będą mieli spokojniejszy sen i oczywiście dodatkowy zestaw oczu do ochrony pojazdu przed złodziejami i wandalami.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube