foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiny mają statek kosmiczny wielokrotnego użytku

Wygląda na to, że Chiny stały się poważnym konkurentem dla USA w lotach kosmicznych. Chińska Państwowa Agencja Prasowa Xinhua poinformowała, że eksperymentalny statek kosmiczny wielokrotnego użytku po dwóch dniach lotu na orbicie bezpiecznie wylądował. Szczegółu pojazdu, jak i samej misji są tajne, Chińczycy nie opublikowali żadnych zdjęć swojej rakiety.

Istnieją przesłanki do tego, by chińską rakietę porównać do samolotu kosmicznego X-37B amerykańskich sił powietrznych. W 2017 roku Chiny oświadczyły, że do 2020 roku chcą wystrzelić w przestrzeń kosmiczną rakietę przypominającą samolot. China Aerospace Science and Technology Corporation zakłada, że do 2025 roku rakieta będzie gotowa. Jest ona, podobno, projektowana przede wszystkim pod kątem turystyki kosmicznej.
Xinhua publikując oświadczenie wspomniała, że rakieta i jej lot stanowi "ważny przełom" w rozwoju chińskich statków kosmicznych wielokrotnego użytku, które mogłyby zapewnić tańsze i wygodniejsze rozwiązanie dla "pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej". Innymi słowy, może to zmniejszyć koszty dostarczania ładunków w przestrzeń kosmiczną i jednocześnie umożliwić szybszą realizację takich dostaw.
Z tego co ujawniono wiadomo, że rakieta została wyprowadzona na orbitę przy pomocy samolotu Long March 2F, weterana programu rakietowego, który odbył swój lot w listopadzie 1999 roku. Nowa maszyna najwyraźniej nie jest gotowa do startu sama - potrzebowała pomocy sprawdzonego środka transportu, by dotrzeć na orbitę.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube