foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chińczycy na poważnie zaczynają szukać Obcych

W prowincji Guizhou w południowo zachodniej części Chin wybudowano olbrzymi sferyczny teleskop, który ma badać przestrzeń kosmiczną. Po trzech latach badań i testów oficjalnie poinformowano, że jest on gotowy do pracy. Stopniowo będzie on udostępniany astronomom z całego świata zapewniając im potężne narzędzie do odkrywania tajemnic związanych ewolucją wszechświata.

Według dziennika Science and Technology Daily, już we wrześniu Chiny wniosą znaczący wkład w szukanie śladów obcego życia we wszechświecie. Olbrzymia czasza o średnicy 500 metrów oficjalnie już w styczniu wszedł do służby ale dopiero we wrześniu będzie pracował pełną mocą. Obecnie trwa aktualizacja, która ma zmniejszyć zakłócenia i usprawnić mechanizmy wyszukiwania.
Główny naukowiec Zhang Tongjie zaznaczył, że poszukiwania obcego życia nie powinny wpływać na regularne misje naukowe, które mają być realizowane przy pomocy teleskopu. Oczywiście uruchomienie teleskopu nie oznacza, że od razu zostaną odkryci Obcy. Ale też wg. Zhanga „istnieją pewne interesujące wąskopasmowe sygnały kandydujące ET”. Przyznał jednak, że bardzo często charakterystyczne sygnały radiowe, które zwracają na siebie uwagę naukowców, pochodzą z pulsarów lub przypadkowych szybkich impulsów radiowych. Jeśli jednak istnieją obcy nadający sygnały radiowe (i są wystarczająco blisko, abyśmy mogli je odbierać), praca FAST, jak nazwano teleskop, zwiększy szanse na ich zarejestrowanie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube