foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Internetowy balon

Już wkrótce mieszkańcy Mozambiku będą mogli korzystać z Internetu dostarczanego przez balony firmy Alphabet. Firma zapowiedziała, że Loon wkrótce udostępni swoje usługi internetowe 4G w kilku regionach tego kraju. Firma połączyła w tym celu swoje siły z miejscowym operatorem – firmą Vodacom. Wspólnie będą obsługiwać prowincje Cabo Delgado i Niassa, dwa rozległe obszary, w których obecnie nie ma Internetu.

W ramach oferowanej usługi użytkownicy będą mogli korzystać z sieci 4G by przesyłać dane, komunikować się głosowo, przesyłać SMS i USSD. Będzie z niej mógł skorzystać każdy, kto ma 4G-VoLTE i kartę SIM. Użytkownicy będą się łączyć do sieci w taki sam sposób, jak do zwykłej wiezy komórkowej. W praktyce jest mało prawdopodobne, by użytkownik wiedział, że jest podłączony do usługi świadczonej przez balon na dużej wysokości.
Aoonair Westgarth, dyrektor generalny Loon, zauważył, że Vodacom jest jednym z największych operatorów w Afryce, obsługującym dziesiątki milionów ludzi w wielu krajach. „Uważamy to za pierwszy krok do większej współpracy, która pozwoli nam obsługiwać więcej użytkowników w całej Afryce”, powiedział w oświadczeniu.
Do tej pory Loon zawarł umowy na dostawę sieci do słabo rozwiniętych regionów w Portoryko, Kenii i Peru. Firma niedawno zawarła sojusz HAPS z takimi firmami, jak Deutsche Telekom, Softbank, Airbus, Nokia i Telefonica, by promować wykorzystanie balonów stratosferycznych w usługach internetowych. Firma współpracowała też z AT&T na początku tego miesiąca przy projekcie dostarczania Internetu do regionów dotkniętych kryzysem.
W Mozambiku Loon i Vodacom muszą najpierw zainstalować infrastrukturę naziemną, by połączyć balony z podstawowymi sieciami Vodacom. W tym czasie Loon wypuści balony testowe, by poznać lokalne wzorce wiatrów stratosferycznych i upewnić się, że docelowe balony pozostaną w obszarze usługowym. Po tym wszystkim umożliwienie dostępu do Internetu będzie możliwe „w ciągu najbliższych miesięcy”.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube