foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Rok temu, w czerwcu 2014 roku, przybliżyłem Wam myszkę Tesoro Shrike. Dziś opowiem Wam o nowej generacji, która wprowadza kilka nowości do tej całkiem dobrze ocenionej przeze mnie myszki.

Na wstępie dodam, że nowa wersja myszki ukazała się krótko po debiucie pierwszej wersji gryzonia. Przypomnę też, że nazwa tłumaczona na polski oznacza dzierzbę - dla jednych roślinę, dla innych jedną z bohaterek wykreowanych przez Andrzeja Sapkowskiego w Wiedźminie. Niestety, do nas Tesoro Shrike 2 dociera z dużym opóźnieniem.

myszka tesoro shrike 2 5 20150825 1304549301

Tesoro Shrike 2 - "krówka" na stole

Co nowego w budowie?

Już na pierwszy rzut oka widać, że tym razem producent postawił na kolorową różnorodność. Na opakowaniu prezentuje pięć wersji kolorystycznych gryzonia, które urozmaicają dotychczasową, jednobarwną kolorystykę. Kształtem, na pierwszy rzut oka nie odbiegają od tego co Tesoro zaoferowało w ubiegłym roku. Na pewno nie zmieniono kształtu pudełka, które tak jak wtedy, ma nietypowy kształt ze skośnymi bokami. Ponieważ mamy do czynienia z "bogatą kolorystykę" trafił do mnie model, który czule nazwałem "krówką". Jak nietrudno się domyślić wynika to z połączenia białego i czarnego tworzywa. Co prawda kolory są jednolite, a nie łaciate, ale... krówka pozostała.
Konstrukcja gryzonia nie uległa zmianie. Wciąż jest to model dedykowany osobom praworęcznym o czym świadczą przyciski umieszczone na lewej krawędzi. Umieszczono je tak, by łatwo było je sięgnąć palcem wskazującym i kciukiem. Pomiędzy głównymi przyciskami umieszczono rolkę, taką samą jak w pierwszej generacji - posrebrzaną z gumowym, karbowanym paskiem na środku - który ułatwia jej kontrolę. Za nią znajduje się przycisk zmiany rozdzielczości, delikatnie podświetlany od spodu. Nic się też nie zmieniło w kwestii przycisków, wciąż mamy możliwość wykonania 10 akcji.

myszka tesoro shrike 2 7 20150825 1940932165

Tesoro Shrike 2 - boczne przyciski myszki

W komplecie z myszką dostajemy również pojemnik z odważnikami - 3 x 10g i 1 x 5g (czyli w sumie możemy zmienić wagę myszki w zakresie 5-35g - to także nie uległo zmianie). Do ich montażu wykorzystano ten sam mechanizm - szufladę wysuwaną ze spodniej części myszki. Do jej wyjęcia służy przycisk umieszczony na spodniej części myszki. W porównaniu do pierwszej wersji myszki, pojemnik na ciężarki jest bardziej dopracowany. Poprzednio wystawał on trochę poza obudowę, teraz bardzo dobrze wpasowuje się w jej kształt. Czujnik laserowy umieszczono w tym samym miejscu - w osi myszki. I również tu wykorzystano trzy duże teflonowe ślizgacze.
Konstrukcyjnie myszka nie uległa zmianie - poza jednym szczegółem. Wcześniej w obudowie wykorzystano szczotkowane aluminium, teraz mamy miękkie w dotyku tworzywo, które jak już wspomniałem ma kilka różnych kolorów. Tak jak wcześniej, boki wymoszczono miękkim w dotyku tworzywem, które pozwala na pewny chwyt, nawet po długim czasie trzymania myszki.

myszka tesoro shrike 2 4 20150825 1226674545

Tesoro Shrike 2 - przewód myszki

Przewód jest przewodem typowo gamingowym. Sztywny, w oplocie i długi. Dwu metrowej długości sznur zakończono pozłacanym wtykiem USB. Jego wyprowadzenie z obudowy wzmocniono, nie musimy się więc obawiać, że uszkodzi się w tym miejscu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube