foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

W sieci można znaleźć sporą liczbę artykułów, w których specjaliści, a czasami "specjaliści", radzą w jakie akcesoria powinien się wyposażyć rasowy gracz. Bardzo często spotykam się tam ze stwierdzeniem, że monitor dla gracza nie powinien być zbyt duży, zwłaszcza dla tzw. "gracza pro". Wynika to z tego, że duży ekran ciężko jest objąć wzrokiem i zarejestrować szczegóły, które mogą zaważyć na wyniku rozgrywki. Takie artykuły nie docierają chyba do projektantów Philipsa, którzy zaproponowali graczom monitor o przekątnej 27 cali. A może docierają tylko, konstruktorzy znaleźli jakiś sposób na ominięcie tego problemu? Jeśli jesteście ciekawi czy tak faktycznie jest, przeczytajcie moją recenzję monitora Philips 272G5DJEB.

Budowa - rzecz istotna

Jak nietrudno się domyślić rozszyfrowując symbol modelu, jest to ekran o przekątnej 27-cali. Umieszczono go w czarnej obudowie z szeroką ramką. Tradycyjnie w prawym dolnym rogu umieszczono przyciski sterujące, przy pomocy których wywołujemy menu i nawigujemy po nich. Obok nich umieszczono małą diodę sygnalizacyjną, która informuje o statusie pracy monitora. Dolna ramka została przedzielona czerwonym paskiem, który nadaje całemu monitorowi przyjemnego, eleganckiego wyglądu. Oczywiście nie mogło zabraknąć logo producenta - wyeksponowano je na środku pod wyświetlaczem.

monitor philips 272g5djeb dla graczy 10 20150815 2066995456Philips 272G5DJEB w pełnej krasie

Wyświetlacz wsparto na solidnej kolumnie, która umożliwia szeroki zakres ruchowy. Możemy go podnosić, obracać i ustawiać do pracy w trybie pivot. Jeśli chcecie przestawiać monitor z poziomu w pion, pamiętajcie o odpowiednim zapasie na przewodach. W podstawie przygotowano specjalny otwór, przez który można je poprowadzić, by zachować estetykę. Kolumnę wspornikową oparto na solidnej podstawie, która utrzymuje ekran w stabilnej pozycji.
Tradycyjnie z tyłu przygotowano interfejsy, które pozwalają na podłączenie do monitora urządzeń nadawczych. Wśród nich znajdują się: D-Sub, DVI-D, HDMI, HDMI-MHL i Display Port. Philips proponuje również korzystanie w tym monitorze z huba USB. Do naszej dyspozycji oddano 4 porty USB 3.0, co może być ciekawą propozycją dla wielu użytkowników narzekających na krótkie przewody myszki czy klawiatury.

monitor philips 272g5djeb dla graczy 19 20150815 1446975616Przyciski sterujące

Jak w przypadku innych monitorów Philipsa, tak i w tym można zauważyć wysoką jakość wykonania. Wszystko jest dobrze spasowane, monitor nie trzeszczy przy zmianach pozycji... ale ze względu na jego wielkość trzeba mieć sporo miejsca na biurku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube