foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Kiedy na rynku pojawiły się Walkmany, a potem CD Playery (kto z Was to jeszcze pamięta?) mało kto przejmował się jakością dołączanych do nich słuchawek. Producenci skupiali się na podzespołach montowanych w urządzeniach, by dzięki nim zapewnić możliwie wierne oryginałowi brzmienie (taa.. na kasecie magnetofonowej, wierne brzmienie). Przez wiele lat miłośnicy muzyki uważali, że tylko tradycyjne słuchawki nauszne mogą zapewnić prawdziwą przyjemność ze słuchania muzyki. Dziś sytuacja wygląda trochę inaczej. Do odpowiedniego zaprojektowania słuchawek dousznych dokłada się równie dużo starań co do zaprojektowania odtwarzacza. Czy projektanci JBL przyłożyli się do projektu modelu T280A? Oto moja opinia.

Jak Cię widzą tak Cię odbierają
Na pierwszy rzut oka każdy chyba przyzna, że Ci, którzy stworzyli te słuchawki postarali się. Zarówno opakowanie, w którym umieszczono T280A, jak i samo akcesorium prezentują się ciekawie. Przezroczyste pudełko bardzo dobrze eksponuje kontroler, przewód i kopułki. Oczywiście nie wszystko da się pokazać, dlatego dopiero po rozpakowaniu słuchawek potencjalny klient dowie się, że oprócz samych słuchawek i umieszczonych obok dodatkowych tipsów, otrzyma jeszcze zamszowy woreczek oraz drugi dodatkowy zestaw tipsów.

suchawki jbl t280a 4 20150803 1049535902

T280A mają dwie cechy szczególne. No może jest ich więcej, ale te wypunktuję jako główne. Są białe i mają płaski przewód. Nie wiem jak Wy, ale ja doceniam takie przewody. Naprawdę ułatwiają życie. Przewód ma długość ok. 1.1m. Z jednej strony jest zakończony o prostym typu jack 3.5 mm, a z drugiej strony... no przecież wiecie czym tam kończą się słuchawki. W odległości ok. 30 cm od przetworników umieszczono rozdzielacz, który jeden przewód dzieli na dwa osobne kanały. Na lewym mniej więcej w połowie długości pomiędzy rozdzielaczem a kopułką umieszczono mały kontroler z wbudowanym mikrofonem. Przy jego pomocy możemy odbierać lub kończyć rozmowy - nie ma tam potencjometru, który pozwalałby na regulację głośności.
Obudowa jest dość mała. Wykonano ją z aluminium połączonego z tworzywem wykorzystanym do budowy kanału akustycznego. Komora jest niewielka i równie niewielki jest kanał. Mały rozmiar wymusił na konstruktorach zaprojektowanie trochę pękatej obudowy, która pomimo skromnego rozmiaru będzie dobrze siedziała w uchu. Ogólnie cała obudowa ma dość zwartą konstrukcję, która dość dobrze siedzi w uchu (przynajmniej w moim). Ponieważ kopułka ma płaskie wykończenie, wyjmując słuchawki z ucha trzeba pociągnąć za przewód. Nie wpłynie to jednak na uszkodzenie przewodu w tym miejscu. Wyprowadzenie przewodu z obudowy wzmocniono twardym tworzywem. W części akustycznej znajduje się mały otwór zapewniający dostęp powietrza do komory. Tak jak w większości słuchawek, tak i tu zastosowano gęstą siatkę chroniącą wnętrze przed zanieczyszczeniami.

suchawki jbl t280a 9 20150803 1946503777

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube