foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Lenovo to firma, która może się pochwalić całkiem niezłymi wynikami. Wzrost sprzedaży o 20% i 12 milionów tabletów z logo tej firmy w rękach użytkowników. Brzmi dobrze prawda? Również w moje ręce trafiło takie urządzenie, a skoro już trafiło, to postanowiłem podzielić się z Wami moją opinią na jego temat.

Przede wszystkim powiem co to za tablet - jest to model ThinkPad 10. Trafił on do mnie z kompletem akcesoriów: klawiaturą, osłoną na ekran oraz pokrowcem Quickshot. Całość zajęła całkiem spory karton.

tablet lenovo thinkpad 10 3 20150530 1357481237 tablet lenovo thinkpad 10 5 20150530 1559731530

Klawiatura
Zacznijmy od klawiatury. Nie jest to stacja dokująca, o czym warto pamiętać. To akcesorium nie ma baterii, nie ma też miejsca na podłączenie zasilania. Nie ma też żadnych portów i to chyba najbardziej mi przeszkadzało. Przydałby się chociaż jeden port USB, do którego można by podpiąć myszkę. Klawiatura ma specjalne wyżłobienie, w którym możemy zamocować tablet. Niestety, nie mocujemy go na żadnym zawiasie. Przygotowano dwie specjalnie wyprofilowane prowadnice wyposażone w trzpienie, które utrzymują tablet w dwóch położeniach: poziomym (zamkniętym) i wychylnym (do pracy). Obok trzpieni utrzymujących tablet w odpowiednim położeniu znajdują się styki komunikacyjne zapewniające połączenie pomiędzy klawiaturą a tabletem.
Klawiatura jest typowo wyspowa. Przyciski mają ok. milimetrowy skok. Jak w większości notebooków, nie ma wydzielonego bloku numerycznego, a górny rząd przycisków to przede wszystkim klawisze funkcyjne: głośniej, ciszej, jaśniej, ciemniej itp. Przyciski typu F1-F12 są uruchamiane w drugim trybie - z przyciskiem Fn - odwrotnie w porównaniu do klawiatur notebooków.Mały rozmiar spowodował niestety, że przyciski Backspace i Enter mają małe rozmiary. Dla niektórych osób, może to być utrudnieniem. Pod klawiaturą, na całej szerokości spacji znajduje się touchpad. Dolna jego część, zaznaczona kolorową linią działa jak przyciski myszki. Dobrze reaguje na dotyk.

tablet lenovo thinkpad 10 4 20150530 1800280874 tablet lenovo thinkpad 10 13 20150530 2036314688

Zestaw tablet - klawiatura jest stabilny, co raczej nie powinno nikogo dziwić. Za to może zdziwić konstrukcja mocowania, która z jednej strony niewygląda solidnie, za to z drugiej oba elementy potrafią trzymać się razem po podniesieniu do góry za tablet. Brakuje mi podświetlenia klawiszy i niestety, długo musiałem się przyzwyczajać do małego przycisku Backspace. Na pewno można pochwalić Lenovo za dbałość o szczegóły -gumowe ochraniacze zabezpieczające ekran tabletu przed naciskiem klawiszy czy specjalne gniazdo na piórko w tylnej części klawiatury.
Pokrowiec Quickshot
Ten element oferty Lenovo to tak naprawdę osłona na ekran. Montowana przy pomocy takich samych trzpieni jak klawiatura (w tym przypadku również z magnesem) osłania wyświetlacz, a jednocześnie może służyć jako podpora, jeśli chcemy pracować z tabletem ustawionym pod kątem. Pokrowiec ma specjalnie zagięty róg, po to by bez problemów móc wykonywać zdjęcia. Materiał, z którego go wykonano jest szorstki w dotyku, ale przyjemny. Z jednej strony jest czarny, z drugiej czerwony. Specjalne załamanie pozwala na wygodne uformowanie pokrowca jako podstawki. Dzięki dołączonemu zamkowi magnetycznemu pokrowiec przylega do ekranu, a jednoczenie włącza tryb uśpienia po zamknięciu tabletu i aktywuje go przy otwieraniu. Podczas pracy, przeszkadza trochę wybrzuszenie na tylnej części tabletu. Na szczęście jednak magnes przytrzymuje Qucikshot w pozycji "przyklejonej" do tylnej częsci ThinkPada.

tablet lenovo thinkpad 10 23 20150530 1594705651 tablet lenovo thinkpad 10 24 20150530 1573100859

Osłona tabletu
Wśród akcesoriów dedykowanych do tego tableu znajduje się osłona chroniąca tablet przed warunkami zewnętrznymi - zapyleniem czy wilgocią. Osłonę przed uderzeniami zapewniają trzy warstwy ochronne, w skład których wchodzą miękkie, gumowe tworzywo, plastikowa ramka oraz foliowa chroniąca ekran. Każdy otwór chroniony jest gumową zaślepką, a na spodzie znajduje się pasek umożliwiający stabilne trzymanie tabletu. Problem w tym, że osłona jest na tyle dobrze zrobiona, że umieszczenie w niej tabletu (a poźniej i jego wyciągnięcie) wymaga sporego wysiłku. Producent zadbał o szczelność osłony projektując wiele zaczepów i zatrzasków, dośc mocno spasowanych. Pomimo tego, że Lenovo nie podaje klasy szczelności, możemy być pewni, że tablet jest dobrze chroniony.
Piórko
Najmnieszym chyba akcesoriem jest piórko cyfrowe. Jest wielkości cienkiego długopisu, wyposażono je też w mały przycisk z funkcją prawego przycisku myszki. Wybrany element aktywujemy dtykając ekranu. Wskaźnik działa już z wysokości ok. 2 cm, ale wygodniej jest trzymać je bliżej ekranu.

tablet lenovo thinkpad 10 10 20150530 1641534456 tablet lenovo thinkpad 10 1 20150530 1002572037

Tablet
Przejdźmy teraz do głównego bohatera - tabletu. Wyposażono go w 10-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 (WUXGA) rejestrujący 10 punktów dotyku. Przystosowano go do pracy w poziomie, o czym świadczą obiektyw kamery i przycisk z logo Windowsa umieszczone na środku długich boków. Górną krawędź wyposażono w włącznik zasilania oraz przycisk blokujący obracanie się ekranu. Na prawym boku w górnej jego części umiesczono gniazdo zasilania, a poniżej przycisk regulujący głośność. Mniej wiecej na środku tego boku znajduje się klapka, pod którą umieszczono gniazda na karty SIM oraz microSD. Niżej jest jeszcze jedno gniazdo - microUSB. Na drugim boku pod kolejną klapką ukryto gniazdo USB, a obok, już bez żadnego zabezpieczenia microHDMI.
Dość nietypowo prezentuje się tył tabletu. Kamerę z lampą błyskową do robienia zdjęć umieszczono w prawym górnym rogu. Z kolei w dolnych rogach umieszczono głośniki. Natomiast nietypowość polega na umieszczeniu czytnika lini papilarnych z prawej strony oraz "wybrzuszeniu" na środku. Razem z diodą sygnalizującą pracę tabletu umieszczoną przy logo producenta, mamy więc trzy nietypowe elementy. Jak zapewne pamiętacie, praktycznie każdy tablet jest z tyłu płaski, nie ma diody sygnalizacyjnej i nie ma czytnika linii papilarnych.
Jest cięższy od swoich konkurentów, widać jednak, że podobnie jak w przypadku klawiatury, tak i tu zadbano o jakość. Pomimo tego, że obudowa wykonana jest z tworzywa tablet wygląda solidnie, sprawia wrażenie wytrzymałego.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube