foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Jeśli spojrzymy kilka lat wstecz, okaże się że projektor multimedialny był rarytasem dostępnym dla nielicznych. Były to duże i drogie urządzenia, które nie powalały na nogi funkcjonalnością, ale ... potrafiły rzucić na ekran obraz z komputera, przy którym kilka osób mogło dyskutować i analizować. Na szczęście, jak to bywa w normalnym świecie, z biegiem czasu, projektory taniały. A za niższą ceną rosła ich popularność.. i zmniejszały się gabaryty. Zmniejszały do rozmiarów, których kilka lat temu nikt się nie spodziewał. Przykładem takich małych projektorów są urządzenia Philipsa, którym na przykładzie modelu PicoPix 3410 miałem okazję się przyjrzeć. Dziś opowiem Wam o kolejnym małym przedstawicielu tej branży - Philipsie PicoPix 3414.

projektor philips picopix 3414 1 20150430 1129049357

Jak już zauważyliście symbole obu modeli PicoPix nie różnią się zbytnio. W dalszej części zdradzę gdzie tkwi haczyk decydujący o zmianie numerka w symbolice, a tymczasem powiem parę słów na temat budowy. Testowany projektor ma praktycznie identyczną konstrukcję jak ten, który testowałem prawie rok temu. Jest to małe, kwadratowe urządzenie, którego górną powierzchnię wyposażono w podświetlane przyciski sterujące. Znajdujący się z przodu obiektyw ma możliwość niewielkiego zoomu - jest jednak dla bezpieczeństwa ukryty głęboko w obudowie. Na prawym boku znajduje się włącznik zasilania, warto jednak dodać, że cała praktycznie konstrukcja, z wyjątkiem górnej powierzchni) ma dużo małych otworów wentylacyjnych. Podobnie jak testowany wcześniej model 3410, tak i ten wykonano z tworzywa - górną część z białego i połyskliwego, dolną z ciemnego i matowego. Wygląda to elegancko, pod warunkiem, że zadbamy o górną powierzchnię i nie dopuścimy do jej zabrudzenia czy porysowania. Z prawej i lewej strony pod obudową ukryto głośniki, natomiast z lewej strony dodatkowo znajduje się wylot ciepłego powietrza. Dół projektora jest lekko zaokrąglony, dzięki czemu opiera się on na specjalnej gumowej podkładce w kształcie prostokąta. W środku podstawy znajduje się uchwyt do montażu projektora na stelażu. Oprócz tego znajdziemy tam również gniazdo połączeniowe Pico Station.

projektor philips picopix 3414 4 20150430 1528838589 projektor philips picopix 3414 6 20150430 1004381567

Górna część urządzenia to m.in pokrętło regulujące ostrość, zlokalizowane nad obiektywem, przycisk cofania, umieszczony w prawym rogu oraz duży kwadrat podzielony na przyciski, przy pomocy których możemy przemieszczać się po menu. Z kolei z tyłu znajdują się wszystkie interfejsy, które umożliwiają za pośrednictwem PicoPix 3414 wyświetlanie obrazu. Znajdziemy tam: wejście audio i wideo, mini HDMI, VGA (UWAGA! - wtyczka niestandardowa z adapterem), gniazdo na łącze komponentowe YPbPr (do 1080i), gniazdo sygnału zespolonego (CVBS) oraz audio, wyjście audio typu jack 3,5 mm oraz gniazda na nośniki pamięci: USB i karty pamięci SD/SDHC/SDXC.
Jak wspomniałem obiektyw umieszczony jest głęboko w obudowie, co chroni go przed zabrudzeniem, ale jednocześnie utrudnia czyszczenie w przypadku, gdy dostanie się tam jakiś kurz. Całość jednak prezentuje się dobrze. Widać, że Philips zadbał o jakość wykonania. Materiały, z których wykonano obudowę prezentują się dobrze, a i jakość ich połączeń jest bez zarzutu. Wytknę jedynie minus, który sygnalizowałem już wcześniej - brak osłony (popularnie zwanej klapką) chroniącej obiektyw przed zabrudzeniem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube